Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Україна продає електроенергію, а потім, як минулої зими, розповідатиме про її дефіцит

На платформі Укренерго пройшли добові спільні аукціони на продаж доступу до пропускної спроможності міждержавних ліній електроенергії за напрямами Україна-Румунія та Румунія-Україна.

Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

Це перший аукціон на продаж доступу до міждержавних інтерконекторів для експорту й імпорту електроенергії за європейськими правилами, уточнюють у компанії.

Аукціони пройшли одночасно для румунських та українських учасників ринку. День постачання – 3 листопада. Максимальна пропускна спроможність, яка була запропонована на експорт – 200 МВт, на імпорт – 400 МВт. В результаті на експорт в денні й нічні години розподілена пропускна спроможність склала 60 МВт (100 МВт в окрему годину), а на імпорт – від 80 до 170 МВт в окремі години.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Тепер аукціони з доступу до пропускної спроможності міждержавних перетинів між Україною та Румунією проводитимуться щодня на аукціонній платформі Укренерго. День постачання – наступний після дня аукціону. Проведення лише добових аукціонів – вимога операторів європейської континентальної мережі ENTSO-E.

«Коли аукціон спільний для румунських та українських учасників – усі гравці приходять на один аукціон і купують доступ до всього міждержавного перетину на експортному й імпортному напрямку. Після цього Укренерго віддає половину отриманого за перетин доходу оператору енергосистеми Румунії Transelectrica», – пояснюють в Укренерго.

Впровадивши європейські правила продажу доступу до міждержавних інтерконекторів, Укренерго фактично відновило торгівлю електроенергією з Румунією.

У першому кварталі 2024 року очікується поновлення комерційних обмінів з Угорщиною, Польщею та Словаччиною.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Запровадження спільних аукціонів – виконання вимог ЄС щодо реформування українського ринку електроенергії.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності