Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Українці, готуйтеся – в Європі рекордно зросла ціна газу…

У понеділок, 14 грудня 2020 року, спотова ціна на газ на голландському хабі TTF зросла до 199,7 долара за тисячу кубометрів. Під час попередньої сесії торгів, 11 грудня, вартість сировини становила 194,9 долара.

Ціна газового контракту зі строком постачання у понеділок, 14 грудня, досягла максимального значення за 21 місяць. Востаннє така вартість газу була ще 8 березня 2019 року.

Ціна, за якою продається реальний товар, цінні папери чи валюти на умовах негайного постачання. Застосовується в біржовій торгівлі, щоб закрити зобов’язання за ф’ючерсними договорами та для ухвалення угод за типом “спот” (така домовленість передбачає виконання зобов’язання сторонами за угодою впродовж двох-п’яти днів).

У грудні 2020 року Європа активно витрачає запаси газу з підземних сховищ. Якщо брати динаміку відборів за перші 12 днів цього місяця, то в результаті впродовж грудня з ПСГ (підземні сховища газу) може бути відібрано до 20 мільярдів кубометрів газу. Якщо цей прогноз здійсниться, то це стане другим результатом за історію після рекорду січня 2017 року, коли було відібрано впродовж місяця 24 мільярдів кубометрів газу.

Станом на сьогодні рівень заповнення європейських ПСГ досяг 81,16%. Такий показник набагато перевищує середнє значення за попередні п’ять сезонів (78,14%).

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У період закачування газу до ПСГ Європи у 2020 році – із квітня по жовтень – середня ціна на споті перебувала на рівні 82 доларів за тисячу кубометрів (мінімум 34 доларів, максимум 168 доларів). Відношення цін закачування до поточної ціни на ринку створює для власників запасів сильні стимули для виведення цього газу на ринок із фіксацією подвійного, а то і потрійного прибутку.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності