Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

У Харкові відкрили погруддя полковнику УНР Петру Болбочану

Пам’ятник-погруддя полковнику Української Народної Республіки (УНР) Петру Болбочану відкрили у військовій частини №3017 Східного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії України в Харкові, інформує zl-ua.news зa посиланням на Східне оперативно-територіальне об’єднання Національної гвардії України .

Громадська спілка “Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон” та історичний клуб “Холодний Яр” передали 3 оперативній бригаді погруддя видатного українського військового діяча Української Народної Республіки полковника Петра Болбочана.

На відкритті були присутні командування та військовослужбовці бригади та Східного територіального управління Нацгвардії України, начальник служби культурно-просвітницької роботи відділу інформаційного, духовного та культурного забезпечення управління по роботі з особовим складом Головного управління НГУ полковник Олександр Чорний, волонтери та громадські діячі.

“Ідею спорудити таку статую висунув історичний клуб “Холодний Яр”, реалізувала – наша громадська спілка “Музичний батальйон”, за підтримки низки націоналістичних організацій. Перший бронзовий пам’ятник ми відкрили у Києві до Дня народження полководця 5 жовтня 2020 року”, – розповідає голова правління громадської спілки “Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон” генерал-майор Державної прикордонної служби України Валерій Суботін.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Створення та відкриття пам’ятника Петру Болбочану відбулось в рамках реалізації проєкту “Українська історія в камені”. За словами керівниці проєкту Оксани Пономарьової, на пам’ятник Болбочану пожертвували кошти українці з різних країн світу. Пам’ятник створили скульптори Михайло Горловий та Олександр Фурман.

Роман Коваль – ініціатор створення пам’ятника, ще у 2015 році пан Роман зібрав поважну суму коштів, найшов однодумців серед художників та всього за три місяці вони створили ескіз і зробили погруддя із гіпсу, яке сьогодні встановлено у 3 оперативній бригаді.

Погруддя встановили в почесному місці штабу військової частини, де також встановлено бойовий прапор бригади та державний прапор України.

“Для нас відкриття пам’ятника – почесна подія, до якої ми йшли декілька місяців, ми довго обирали з полководців, які боролися за незалежну Україну, чиїм ім’ям назвати бригаду. Петро Болбочан закінчив Чугуївське піхотне юнкерське училище та брав участь у визволенні Харкова, тож бригадою та керівництвом Нацгвардії було прийнято рішення про присвоєння бригаді почесного найменування імені полковника Петра Болбочана”, – підсумовує командир 3 бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана полковник Олександр Буравков.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Після покладання квітів до погруддя полковника Петра Болбочана відбулася презентація книги президента історичного клубу “Холодний Яр” Романа Коваля “Полковник Болбочан. Спогади, свідчення, документи”. Для всіх присутніх з музичним привітанням виступив харківський музикант та волонтер Борис Севастьянова.

Нагадаємо, Указом Президента України від 14 жовтня 2020 року 3-й бригаді оперативного призначення Національної гвардії України присвоєно почесне найменування “Імені полковника Петра Болбочана”. Ця подія – свідчення визнання бойових заслуг, мужності та відваги наших воїнів в ході виконання бойових завдань по захисту територіальної цілісності та незалежності держави Україна. Це приклад вірності славетним традиціям українського війська, данина пам’яті звитягам старших поколінь.

Джерело: Анастасія Павленко | Східне оперативно-територіальне об’єднання Національної гвардії України

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності