Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Уряд “ЗАБОРОНИВ” ПІДВИЩУВАТИ ціни на продукти першої необхідності, – українцям смішно

Уряд під час війни спершу підняв тарифи на світло та воду, а тепер заборонив необґрунтовано підвищувати ціни на продукти першої необхідності. Держава регулюватиме на них ціни до закінчення війни. Урядом встановлено граничний розмір торговельні надбавки на вартість таких продуктів.

Відповідна урядова постанова набирає чинності з 1 липня. (Нагадаємо, що комісія з контролю і регулювання цін в Україні була ліквідована за президенства Петра Порошенка і відновлювати її роботу, здається, ніхто не збирається)

“На засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 №650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану”, — йдеться у повідомленні урядової прес-служби.

Отже, Кабмін на своєму засіданні схвалив постанову, що стосується державного регулювання цін на продукти, які входять у список харчових товарів першої необхідності. Цей перелік включає в себе 8 позицій. Зокрема, до списку увійшли такі товари:

  • борошно пшеничне вищого сорту;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці):
  • яйця курячі категорії С1;
  • тушки курячі;
  • четвертини тушки курячої;
  • олія соняшникова рафінована;
  • хліб житньо-пшеничний;
  • батон.

На товари з цього списку магазини не мають права встановлювати торговельні надбавки понад ухвалену норму.

“В розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу”, – йдеться у постанові.

Постанова також встановлює строк, упродовж якого діятиме ця заборона. Обмеження торговельних націнок на ці види продуктів діятимуть до завершення воєнного стану і ще три місяці після його скасування.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У документі також сказано, що він набирає чинності з наступного дня після закінчення карантину, пов’язаного з COVID-19. Строк дії карантину збігає 30 червня. Тобто, постанова діятиме з 1 липня.

Водночас, уряд подбав про зменшення тиску на бізнес, скасувавши декларування зміни роздрібних цін на товари першої необхідності і товари протиепідемічного призначення.

Нагадаємо, українців попередили щодо нового зростання цін на яйця. Цей продукт подорожчає через підвищення вартості електроенергії для бізнесу.

Також під час війни українцям масово блокують за борги навіть пенсійні картки. Проте боржники мають знати, що в них є право на часткове використання коштів навіть із заарештованої картки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності