Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

Уряд згадав про заробітчан –  новим податком

До парламенту внесено проект закону «Про зовнішню трудову міграцію», ініційований урядом. Його основна суть полягає в тому, щоб зобов’язати заробітчан сплачувати податки і збори згідно з українським податковим законодавством.

Натомість після повернення на батьківщину гастарбайтерів обіцяють забезпечити пенсіями та, якщо буде в цьому потреба, й іншими соціальними виплатами.

Яку суму щомісячно урядовці запропонують заробітчанам вносити до скарбниці, ще достеменно не відомо. Після прийняття закону Кабмін має розробити відповідний порядок і визначити це. За словами міністра соцполітики пана Розенка, можливо, заробітчани будуть платити ЄСВ такий же, як і фізичні особи-підприємці – 34,7% мінімальної зарплати, а це 422 гривні на місяць у 2015 році. Передбачається, що закон парламентарі ухвалять вже у вересні, адже він потрібний для надання безвізового режиму з ЄС.

За різними оцінками, за кордоном працює від 3 до 5 млн. українців. Неважко підрахувати: якщо кожен заробітчанин щомісяця сплачуватиме хоча б 420 гривень, то за рахунок трудових мігрантів бюджет поповнюватиметься, як мінімум, 15 млрд. гривень щороку.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Але чи погодяться заробітчани сплачувати податки і в країні, де працюють, і на батьківщині? Чи стосуватиметься закон тих, хто трудиться за кордоном нелегально?

– Закон не поширюватиметься на тих гастарбайтерів, що зайняті неформально (нелегально працюють), але таким слід заспокоїтися й не переживати, бо знаючи нинішній уряд в Україні, сумніватися не доводиться, що й для них якийсь податок придумають теж.

А поки тільки офіційним гастербайтерам доведеться платити двічі податки: тій країні, яка їх приютила й дала роботу, і тій, що довела до відчаю та змусила шукати щастя на чужині…

Підготував Тарас Боднар

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 87 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності