Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

В. Клюс: Нова партія – це відповідь на запит суспільства

5-511 червня в Києві пройшов Форум розвитку України, в якому взяли участь політичні лідери та громадські активісти з кожної області України. Ще напередодні форуму у ЗМІ мусувалась інформація про те, що основною метою даного заходу буде офіційне оголошення ініціативи щодо створення нової політичної сили

Сергія Ларіна та Юрія Мірошниченка. Тож очікувано на форумі відбулася доволі жвава дискусія щодо майбутньої організації та основних принципів і пріоритетів її діяльності.
Про перебіг форуму, ідеологічну платформу, наступні кроки та команду однодумців нового політичного об’єднання говоримо з координатором даної політсили в Івано–Франківській області Володимиром Клюсом.

– Про що дискутували на форумі і якого логічного висновку дійшли запрошені учасники?
В основному дискутували про сучасну політичну ситуацію в країні. Практично усі зійшлися на тому, що політика влади в останні 3 місяці була провальною, і привела до втрати контролю над частиною території України, втрати багатьох людських життів і руйнування звичного укладу життя на всіх рівнях. Очевидним є і те, що існуючі політичні механізми не справляються з викликами, що стоять перед країною та її громадянами. Існуючі політичні партії збанкрутували політично і втратили довіру громадян.

– Швидке обрання нового Президента країни якось здатне змінити ситуацію?
Я думаю, варто погодитись з тим, що обрання Петра Порошенка президентом України вже у першому турі продемонструвало прагнення народу України до швидких глибоких змін та соціально–економічних трансформацій найближчим часом. Однак «медовий місяць» нового президента і населення триватиме недовго. Народ однозначно заявив, що він хоче від політиків – стабільності, припинення хаосу, повної відмови від корупції та чіткого плану економічного розвитку, який дозволить підвищити рівень життя кожного.

– В такій ситуації ініціативу мали б перехопити політичні партії…
На жаль, старі політичні партії та лідери своєю бездумною політикою і амбіціями поставили під загрозу існування країни і не зробили нічого для вирішення питань, які хвилюють виборців. Водночас банкрутство старої політичної системи відкриває можливість створити нову політичну силу, яка запропонує новий порядок денний новому українському суспільству – відновлення демократичного розвитку, децентралізацію влади, політику європейської інтеграції на основі широкого суспільного консенсусу і прагматичного підходу, подолання економічної кризи і забезпечення стійкого зростання економіки, глибоку модернізацію всіх сфер життя.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

– Я так розумію, ініціатива створення нового політичного об’єднання форумчанами була підтримана одноголосно?
Так, учасники круглого столу вирішили, що сформована кризова ситуація вимагає негайного створення нової національної центристської політичної партії, яка зможе об’єднати країну і змусити систему влади працювати в інтересах людей. Тому рішення було дійсно одноголосним.

– А все таки – в кого і коли виникла ідея створення цієї партії?
Ідея виникла в суспільстві, вона стосується не лише нашої партії, а загалом попиту на нові політичні сили, які демонстрували би нову культуру спілкування і відносин із виборцями, презентації інтересів громадян у парламенті. Бо ті політичні сили, які сьогодні є парламентськими, стрімко втрачають довіру. Деякі з них при дострокових виборах навіть не подолають прохідний бар’єр. Тому як відповідь на запит суспільства виникає низка ініціатив від груп у регіонах, у секторі громадянського суспільства, в середовищі діючих політиків.

– Якою бачите свою партію найближчим часом?
Нова партія повинна стати не просто фасадом об’єднання за регіональними інтересами, а реальним інструментом для знищення корупції та розроблення плану економічного розвитку, створення нових робочих місць і підвищення якості життя людей. Ми хочемо створити демократичну партію, не лідерську, не під особу, яка буде локомотивом. Ми хочемо, щоб це була не зірка, а сузір’я людей, які продемонструють нову якість у політиці.

– Ваші наступні кроки у реалізації нової політичної ініціативи?
Назва партії – «Партія розвитку України», – сама вказує на нашу основну мету. Тому вже найближчим часом проведемо консультації у кожному регіоні  щодо проектів партійної платформи та статуту, які були напрацьовані ініціативною групою у столиці. А далі розпочнемо роботу з розбудови мережі партійних осередків та створення фракцій нової партії у радах всіх рівнів. Також плануємо вже до кінця місяця провести партійний з’їзд.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

– А ви можете все–таки назвати прізвища тих, хто приєднається до вашої сили на Прикарпатті?
Давайте потримаємо інтригу, залишилося ще кілька тижнів. Та я переконаний, що ідея створення нової партії отримає широку підтримку на Прикарпатті.

Спілкувалася Ірина М.

Кількість переглядів: 162 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності