Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

В разі російсько-польської війни Варшава готова до оборони/переговорів?..

Польща планувала здати 40% територій у випадку вторгнення росії, пише мілітарне видання MILITARNYI, фактично посилаючись, на ту інформацію про навчання “НАТО-Польща”, яку наша ґазета “За лаштунками” подала ще у січні 2021.

А тепер й польські посадовці продемонстрували розсекречені документи, що свідчать про план масштабного відступу армії за річку Вісла у випадку вторгнення росії.

Відео із заявою опублікував міністр оборони країни Маріуш Блащак.

План застосування збройних сил, затверджений тодішнім головою Міноборони Кліхом, передбачав, що самостійна оборона країни триватиме максимум два тижні, а через сім днів ворог вийде на правий берег Вісли. Документи чітко показують, що Люблін, Жешув і Ломжа могли бути польською Бучою“, – заявив Блащак.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Імовірний відступ польських збройних формувань за Віслу означав би втрату 40% територій та їх здачу в окупацію наступаючим військам супротивника фактично без бою.

(Нагадаємо, що сьогодні теж багато західних “союзників” України говорять, що в разі мирних переговорів з путіним, Україні доведеться уступити рф вже окуповані неї території разом з Кримом, що становить ті самі 40%. Тож оповідаючи зараз про Польщу, чи не готує тим самим хтось з Києва чи ще відкілясь українців до того, що їм доведеться споконвічні землі своїх предків?)

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Оборонна стратегія 2011”

У своїй промові Маріуш Блащак продемонстрував кілька пунктів із узгодженого у 2011 році оборонного плану, що був розроблений на випадок вторгнення російських військ до Польщі.

Так, згідно з документом, збройні сили у випадку бойових дій “захищатимуть свої території, повітряний простір та територіальні води, щоб максимально затримати темп наступальної операції противника та зупинити його атаку на рубежах в районі річок Вісла та Вепр (Wieprz)”.

На одному з етапів, після “відходу на стратегічний периметр, основні зусилля будуть спрямовані на припинення наступу противника та утримання плацдармів на правому березі Вісли, а також забезпеченні прийому союзних військ НАТО”.

Опосередковано вказується, що силам НАТО у 2011 році було необхідно до 14 днів для розгортання міжнародного військового контингенту на території Польщі та початку спротиву російському вторгненню. У цей час польська армія мала самостійно стримувати супротивика, виграючи час.

Варто зауважити, що, судячи з написів на титульній сторінці, уже в 2013 році з цього документа було знято гриф “цілком таємно”. Імовірним поясненням цьому можуть слугувати зміни у доктрині та створення нової оборонної стратегії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Необхідно також додати, що для правильної оцінки такої військової стратегії необхідно розуміти контекст та час коли вона була укладена. На 2011 рік польська армія знаходилась у дуже скрутному становищі та мала низьку боєздатність, чисельно армія лише скорочувалась. Відповідно, польські військові стратеги при плануванні виходили із доступних їм ресурсів.

Варшава за 4 дні

Також варто згадати, що під час моделювання подібних бойових дій у 2020 році в ході штабних навчань “Zima-20” були отримані невтішні результати.

Польські видання, посилаючись на інформаторів, стверджували, що на п’ятий день віртуального конфлікту “ворог знаходився на лінії Вісли, йшли бої за Варшаву, стратегічні порти були заблоковані або захоплені”. В результаті командно-штабних навчань авіація та флот Польщі були знищені попри підтримку НАТО.

При тому, як зазначають видання, в модель війни закладалась наявність озброєння, яке Польща отримає лише в майбутньому. Мова йде про винищувачі F-35, зенітно-ракетні системи Patriot і реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Політична боротьба

Свою заяву міністр оборонного відомства зробив напередодні парламентських виборів, у яких головним конкурентом для провладної партії виступає опозиційна сила саме за каденції якої було ухвалено скандальний оборонний документ.

Враховуючи те, що представлений документ вже не має військової цінності, він наразі є лише засобом політичного тиску.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності