Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

В Росії вбито відомого діяча Саамського національного руху

У саамському* селі Ловозеро, що в Мурманській області, трапилася страшна трагедія.

Про це повідомляє Державна телерадіокомпанія Норвегії NRK Sápmi.

У неділю вранці, 29 листопада, двоє людей загинули під час пожежі в гаражі. Один з них Євген Юшков – відомий перекладач, людина, що володіє багатьма мовами. Євген протягом довгих років працював в Союзі саамів (Sámerađđi). Тіла Євгенія і його товариша знайшли в гаражі Юшкова, що згорів майже повністю. Поліція не вірить у нещасний випадок і підозрює, що це було навмисне вбивство. Зараз поліція веде слідство. Євген жив в Норвегії в Карашьоке і проходив навчання в Саамському університеті прикладних наук в Каутокейно.

За інформацією «Вільного Ідель-Уралу», Євген Юшков і його приятель знаходилися в гаражі Євгена. Невідомий (-мі) хотіли скоїти крадіжку в сусідньому гаражі. Євген, або його приятель, вийшов на шум, в нього вистрілили. Почувши постріли, вийшов з гаража інший і теж отримав кулі. Злочинець (-і) затягли тіла або, можливо, ще живих в гараж і підпалили його. У тілах жертв були виявлені по дві кулі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Євген Юшков (45 років) – саамі з Ловозеро, де він народився, ріс, вчився, де створив свою сім’ю. Пан Юшков був прекрасною людиною, розумним, інтелектуальним, м’яким, неконфліктним, дуже приємним у спілкуванні.

Він був висококласним усним, письмовим, синхронним перекладачем (норвезька, англійська, північносаамська, російська мови). Таких фахівців більше немає. Євген брав участь у багатьох міжнародних і національних конференціях, семінарах, засіданнях, зустрічах корінних народів.

Був координатором в багатьох сферах і питаннях, що стосуються російських саамів.

Він не був «активістом першого плану», але без нього і його комунікаційних здібностей саамські активісти були б наче паралізовані, тому був важливою складовою саамського проводу. Юшков був дуже обов’язковою і надійною людиною. Його загибель – це величезна втрата і біда російських саамів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Ті, хто замовив його вбивство, знали, як паралізувати саамський рух у Росії.

*Саа́ми (саа́мі, лапла́ндці; самоназва — са́мі; застаріла назва — лопарі́; півн.-саам. Sámit, фін. Saamelaiset, нюн. Samar, швед. Samer, рос. Саамы) — фіно-угорський народ у Північній Європі.

Саами проживають в історичній області Лапландія (саамською Сапмі Sápmi, східні саами називають свою землю Саамієдна). Лапландія займає величезну територію 1500—2000 км завдовжки і 200—400 км завширшки (загальна площа — близько 400 тис. км²) і охоплює сучасні північні землі Норвегії, Швеції, Фінляндії та північно-західні території Російської Федерації, зокрема Кольський півострів (Мурманська область) і частково Карелію.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності