Агенти ФБР застрелили чоловіка, якого підозрюють (тобто вони ще не доведені?) у погрозах президенту США Джо Байдену.
Про це повідомляє CNBC.
Жителя Прово Крейга Делю Робертсона було смертельно поранено агентом ФБР під час обшуку о 6.15 ранку, за 12 годин до того, як президент США Джо Байден мав відвідати штат. Підозрюваний нібито погрожував багатьом громадським діячам, зокрема Байдену , віце-президентці Камалі Харріс і окружному прокурору Манхеттена Елвіну Бреггу, який звинуватив колишнього президента у таємній виплаті 130 тисяч доларів зірці «фільмів для дорослих» Стормі Деніелс перед президентськими виборами 2016 року за те, щоб вона мовчала про свій роман з політиком.
У судових документах йдеться, що ФБР описало Робертсона як білого чоловіка приблизно 70-75 років, в темному костюмі, білій сорочці, червоній краватці, а також у різнобарвному (можливо, камуфляжному) капелюсі з написом «ТРАМП» спереду.
У понеділок Робертсон написав в Інтернеті, що чув про приїзд Байдена до мормонського та ковбойського штату Юти, і що він планує дістати свій камуфляжний костюм і «струсити пил зі снайперської гвинтівки m24».
Згідно з повідомленням правоохоронців, він дійсно мав далекобійну снайперську гвинтівку та багато іншої зброї, а також камуфляжний костюм-кікімору.
Робертсон також говорив про «вбивство президента» та висловлював інші погрози щодо генерального прокурора США Мерріка Гарланда та генерального прокурора Нью-Йорка Летиції Джеймс.
«Настав час для вбивства президента або двох. Спочатку Джо, потім Камала!!!», — написав він у вересні 2022 року на Facebook.
В іншій публікації Робертсон називає себе «MAGA Trumper».
«Інцидент стався, коли спецагенти намагалися вручити ордери на арешт і обшук за місцем проживання», — йдеться в заяві ФБР.
Більше подробиць про стрілянину не було оприлюднено, обставини події наразі вивчає ФБР.
Секретна служба, яка забезпечує захист президента, віце-президента та їхніх сімей, заявила, що їй відомо про розслідування ФБР, яке стосується особи котра погрожувала людям, якими вона опікується.
Число злочинів на ґрунті ненависті зросло в США з 2020 по 2021 рік і досягло найвищого рівня відтоді, як уряд почав відслідковувати такі злочини на початку 1990-х років.
Нагадаємо також, що 19 липня Міністерство юстиції США звинуватило екс-президента Дональда Трампа у справі щодо штурму Капітолія.
45-й президент США Дональд Трамп не визнав себе винним за звинуваченням в організації змови з метою скасувати власну поразку на виборах 2020 року.