«Безпека громади це спокій її мешканців, отже — основа для розвитку. А сильна громада це вже основа успішної країни. Тому не зупиняємося. Працюємо для розбудови майбутньої мирної та безпечної європейської України», – зазначив Костін.
«Прокурор Громади» – це нова ініціатива, спрямована на практичне втілення принципу, який полягає у тому, що в центрі роботи прокурорів та правоохоронців – інтереси людини та її безпека.
Проєкт полягає у тому, що окремі прокурори в регіонах стануть «прокурорами громад». Їх буде визначено серед тих, хто вже працює на місцях, для них буде проведено додаткове навчання», – розповіли в Офісі Генпрокурора.
У Концепції зазначено про нові критерії оцінювання роботи. Так, оцінка ефективності роботи прокурорів в межах реалізації концепції буде комплексною і буде грунтуватися як на результатах розслідувань кримінальних проваджень, так і на загальному внеску у життя громади, зокрема у контексті зменшення рівня злочинності та підвищення громадської безпеки.
Серед основних завдань прокурора громади буде:
– аналіз причин злочинності, вдосконалення шляхів протидії злочинам;
– запровадження людиноцентричного підходу в роботі;
– збір інформації про потреби і запити громади;
– розробка комплексних механізмів для посилення безпеки громади спільно з місцевою владою, поліцією та іншими зацікавленими органами чи організаціями;
– взаємодія з громадськими організаціями та медіа;
– змістовніше інформування про результати роботи.
«Завдяки такій співпраці будуть сформовані адаптивні безпекові стратегії, які враховуватимуть особливості кожного регіону чи окремої громади.
Такий підхід дозволить посилити безпеку в громадах і, як наслідок, підвищить якість життя її мешканців. Це допоможе не лише долати наслідки злочинності, а й викорінювати її причини.
Спочатку у чотирьох регіонах буде запроваджено пілотний проєкт. На основі його результатів буде доопрацьована концепція, яка потім буде втілена по всій території України», – зазначили в ОГП.
Детальніше про новий проєкт розповів його координатор з IDLO Роман Шпирка: