Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

ВАКЦИНАЦІЯ від мавпячої віспи вже незабаром і теж обов’язково, – фармкомпанії та уряди знову збагатяться?

Фармацевтичні компанії, які вперше в історії заробили сотін мільярдів доларів на виготовлені сумнівних вакцин від COVID, почали втрачати прибутки, адже, виявляється, що коронавірус загинув десь на російсько-українській війні. Отож тепер Австралія, Китай, Аргентина, Ізраїль, Швейцарія та Бельгія поповнили перелік країн, де підтвердили випадки нової хвороби, яка раніше не чіплялася до людей і ніколи не полишала Африку – мавпячої віспи, завдяки чому загальна кількість країн, у яких зареєстрували спалахи, досягла 14.

Ба, більше того, Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпу віспу, повідомляє Daily Mail. Рішення прийнято, оскільки 14 країн нині підтверджують спалахи вірусного захворювання, а лікарі попереджають про “значне зростання” захворювання у Великій Британії.

Під час нового спалаху в Європі, США, Канаді та Австралії вже підтвердили понад 90 випадків.

В Україні випадків мавпячої віспи не фіксували, повідомили у МОЗ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

А російська пропаганда вже верещить, що цей вірус було створено в українських бактеріологічних лабораторіях, там де раніше буцімто заражали голобув, гусей та інших тварин для відправлення їх на війну з РФ…

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: Мавпяча віспа досі зустрічалася у віддалених районах Центральної та Західної Африки.

Цей спалах заскочив вчених зненацька, однак ця хвороба не має тенденції легко поширюватися між людьми, тому вважають, що ризик для широкого загалу є низьким.

За даними Національної служби охорони здоров’я Британії, хвороба зазвичай має легку форму, і більшість людей одужує за кілька тижнів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що розслідується ще 50 ймовірних випадків – не називаючи країни – й попередила, що, ймовірно, буде підтверджено більша кількість інфікованих.

Під час візиту до Південної Кореї президент США Джо Байден, коментуючи поширення вірусу, заявив, що США “наполегливо працюють” над вирішенням цього питання, зокрема розглядають можливе використання вакцин.

Після того, як спалах вперше виявили у Великій Британії, вірус почали фіксувати по всій Європі – Іспанії, Португалії, Німеччині, Бельгії, Франції, Нідерландах, Італії та Швеції.

Агенція охорони здоров’я Британії наразі виявила 20 випадків, а її головна медична радниця д-р Сьюзен Гопкінс в програмі ВВС Sunday Morning зазначила, що щодня виявляють дедалі більше випадків.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Хоча специфічної вакцини від мавпячої не існує, кілька країн заявили, що вони запасаються вакцинами проти віспи, які приблизно на 85% ефективні у запобіганні інфекції, оскільки обидва віруси дуже схожі.

У п’ятницю ВООЗ заявила, що останні спалахи стали неочікуваними, оскільки вони відбулися у країнах, де хвороба не є ендемічною.

Поки що не зрозуміло, чому так відбувається.

Один з можливих варіантів полягає в тому, що вірус якимось чином мутував, хоча наразі є мало доказів, які б свідчили про те, що це новий штам.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Інший варіант – вірус опинився у сприятливих умовах для розмноження і поширення.

Також зараз мавпяча віспа може поширюватися легше, ніж у минулому, коли широко використовували вакцину проти віспи.

Регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге попередив, що поширення може прискоритися влітку, оскільки люди збираються на фестивалі та вечірки.

Окрім європейських випадків, один випадок захворювання підтвердили в Австралії – у чоловіка, який подорожував до Британії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У Північній Америці органи охорони здоров’я американського штату Массачусетс повідомили, що позитивний результат тесту на вірус отримав один чоловік, який нещодавно їздив до Канади.

Канадське агентство охорони здоров’я повідомило, що виявило два випадки в Квебеку, але не зрозуміло, чи був американський мандрівник інфікованим до чи під час свого візиту до Монреаля.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності