Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Трафунки: надзвичайні новини та кримінал

Вчені: Україна кліматично перетворюється в Австралію, де більшість території – пустеля

Експерти кажуть, що українці мають адаптуватися, оскільки надалі високі температури, довготривала спека, посухи, лісові пожежі, руйнівні зливи та паводки лише посилюватимуться. Зокрема, в Україні через зміни клімату можуть зникнути цілі міста.

Такий проноз зробила директор Центру екологічного консалтингу та аудиту Оксана Волоско-Демків.

За її прогнозом, якщо й надалі знищуватимуться зелені зони на користь забудови, то вже за 30 років в Україні почнуть зникати міста.

«Міста стануть просто непридатними для життя, інфраструктура не витримуватиме, а люди намагатимуться звідти виїхати, в основному через дефіцит та якість води. Безконтрольне пробивання артезіанських свердловин – величезна проблема, і вже є ознаки перехресного забруднення водоносних горизонтів», – пояснила вона.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як повідомляється, також може бути переміщення великої кількості людей із півдня на північ – так звані кліматичні мігранти, які втікають від опустелювання та посух.

За її словами, якщо продовжуватиметься така тенденція з погодою, південні області стануть непридатними для ведення сільського господарства через відсутність води.

За найгіршим варіантом, потерпатиме Україна і від пожеж, після яких необхідне тривале відновлення.

«Проте всі сценарії прогнозують подальше підвищення температури повітря. До середини століття середня за рік температура може зрости десь на 1,5 градуса, відносно 1981-2020 років, а якщо говорити до кінця століття – то навіть на понад 3 градуси. А за сценаріїв, які не передбачають заходів з адаптації, ці зміни можуть бути ще більшими. Якщо до цього часу ми говорили, що більший ріст був характерний для зими і літа, надалі температура може суттєво зростатиме ще й восени», – прогнозує кліматолог Віра Балабух.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як повідомляється, це може зумовити збільшення літнього сезону і спекотного періоду, а також зменшення тривалості опалювального сезону. Кількість опадів зміниться несуттєво, проте спостерігатиметься їхня неоднорідність протягом року: холодний період може стати більш вологим, а теплий – посушливим.

«Найбільші зміни очікуються у другій половині XXI століття», – резюмувала Балабух.

До теми:

Світовий банк обіцяє допомогти Україні створити Український кліматичний фонд. Сторони вже домовилися про співпрацю в проектах з екополітики.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Раніше вчені опублікували результати нового дослідження, вказавши, які країни постраждають від глобальних змін клімату найбільше. Наслідки будуть значними у регіонах, які виробляють менше промислових викидів.

Через кліматичні зміни через 50-100 років Україну чекає не середземноморське тепло – встановиться посушлива континентальна погода, як в Австралії.

У липні 2021 року переважна більшість (84%) українців були переконані, що на наших очах на планеті відбувається глобальна зміна клімату. Не згоден з цим тільки кожен десятий (11%) житель України, а ще 5% – не визначились.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності