Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Новини з дурдому

Вчора ЗАТРИМАЛИ, а сьогодні вже НЕ ЗАТРИМАЛИ, – фокус силовиків на Івано-Франківській митниці (відео ДБР)

Начальник Івано-Франківської митниці Святослав Пересунько в офіційному “ЕКСКЛЮЗИВНОМУ” відразу для кількох місцевих сайтів новин коментарі спростував поширену вчора в ЗМІ, інформацію про своє затримання правоохоронними органами (читайте наприкінці статті). 

Нагадаємо, вчора 21 грудня як в місцевих, так і загальноукраїнських засобах масової інформації, в тому числі і нашій газеті “ЗЛ“, з’явилось повідомлення про затримання Святослава Пересунька при отриманні хабаря. Зазначали, що операцію проводила Служба безпеки України із залученням Територіального управління ДБР у м. Полтава, за процесуальним керівництвом Офісу Генерального Прокурора України.

За попередньою інформацією, службові особи митниці, зокрема з-поміж керівництва, вимагали щомісячні хабарі у керівника підприємства, що здійснює експорт українського бджолиного меду до країн Європи.
За оперативними даними, такса становила 200 доларів США за розмитнення одного авто з медом. За гроші митники обіцяли не створювати штучних перешкод під час оформлення та не ініціювати лабораторних досліджень продукції, повідомляє ДБР.

Слідство задокументувало, як підприємець через посередника передавав митникам плату в сумі 5,6 тис. дол. США.

Вчора, 21 грудня 2021 року, посередника затримали під час отримання чергового хабаря – 2,4 тис. дол. США.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вимаганні та отриманні хабаря (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

Крім того, під час обшуків на одній із квартир, яка належить керівнику регіональної митниці, слідчі виявили 234 тис. дол. США, золоті колекційні монети, ювелірні вироби з інкрустованим дорогоцінним камінням та діамантами, колекцію коштовних годинників, мисливську зброю. Походження знайденого майна встановлюється.

Також планується вручення повідомлень про підозру керівництву та службовим особам митниці за вказаними статтями Кримінального кодексу України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Санкції зазначених статей передбачають позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – СБУ.

А вже сьогодні, 22 грудня, відразу кілька місцевих агенств новин отримали “ексклюзивний” письмовий коментар керівника Івано-Франківської митниці, в якому посадовець спростовує поширену раніше інформацію та вважає її замовним переслідуванням через свою професійну діяльність.

На сьогодні Святослав Пересунько каже, що є ані затриманим, ані заарештованим. Далі пропонуємо читачам ознайомитись з повним текстом коментаря.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«21 грудня 2021 року об 11 годині 33 хвилини  до мого службового кабінету в Івано-Франківській митниці з’явилися, а точніше увірвалися оперативні працівники  територіальних підрозділів СБУ, ДБР та Генеральної прокуратури України.

Мені було пред’явлено ухвалу слідчого судді Октябрського районного  суду м. Полтава від 14 грудня 2021 року, якою передбачено проведення обшуків та вилучення окремих предметів, які, на думку слідчих та суду, могли б слугувати доказами у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2021 року.

Практично в перші хвилини під час проведення слідчих дій в моєму кабінеті, де були присутні тільки поняті та працівники територіальних підрозділів СБУ, ДБР та Генеральної прокуратури України, хтось із вказаних осіб, які були при виконанні своїх службових обов’язків, розповсюдили фото та недостовірну інформацію в ЗМІ.

Такі публікації одразу були розміщені одночасно на декількох сайтах в мережі Інтернет із заголовком:  «начальника Івано-Франківської митниці затримали на хабарі у 10 тис. доларів». Вказана інформація супроводжувалася фотографіями особи, яка лежала на підлозі в кайданках, та особи, яка спілкується з працівниками СБУ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Водночас, було проведено обшуки у моєму робочому кабінеті, приміщеннях, які належать мені, в автомобілі та у приміщенні, в якому я мешкаю у м. Івано-Франківську. Було вилучено ряд предметів та документів.

Факту отримання мною хабаря не зафіксовано зазначеними працівниками, оскільки цього не було й не могло бути, на момент з’явлення вказаних осіб до мого кабінету, я знаходився на своєму робочому місці один.

Крім того, на жодній із фотографій мене як керівника митниці ідентифікувати не можливо, оскільки мене на них і немає.

Після завершення слідчих дій мене не було ані затримано, ані заарештовано, оскільки мною не здійснено нічого протизаконного.     

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

При цьому, поведінка вказаних працівників територіальних підрозділів СБУ, ДБР та Генеральної прокуратури України щодо мене й працівників митниці була зухвалою і зверхньою, що є зафіксовано їхньою ж відеокамерою, яка була включена протягом періоду проведення слідчих дій.

Вважаю, що наведені факти свідчать про замовне переслідування мене, що, можливо, пов’язане з моєю професійною діяльністю з метою зганьбити мене, мою сім’ю та працівників митної служби України та принизити мою честь, гідність та ділову репутацію».

Кількість переглядів: 20,931 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності