Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Відповідальність за COVID-документи тепер нестимуть пасажири, а не перевізники

Кабінет міністрів України вніс зміни до «карантинної» постанову, згідно з якою відповідальність за наявність документу про вакцинацію або негативного тесту на COVID-19 в міжрегіональних автобусах покладається на пасажирів. Обмеження не поширюються на поїздки на легкових авто.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Норми не поширюються на поїздки на авто, якщо кількість пасажирів не більше п’яти ( без урахування дітей до 14 років). У той же час, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

При перевезеннях у залізничному і авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних COVID-документів у пасажирів несе перевізник. Норма про наявність цих документів не поширюються на неповнолітніх.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На міжрегіональних автобусах відповідальність за наявність COVID-документів несе пасажир. Їх відсутність тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 17 000 до 34 000 гривень.

Пасажирам необхідно мати:

  • міжнародний або внутрішній COVID-сертифікат про вакцинацію, оформлений через «Дію»;
  • іноземний COVID-сертифікат;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-о;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна оформити у сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які діють 72 години.

В Україні з 21 жовтня почали діяти нові правила перевезень пасажирів всередині країни. У поліції розповіли, як будуть перевіряти COVID-сертифікати.

У Києві та Київській області водії автобусів масово відмовляються здійснювати міжрегіональні рейси через нові правил контролю за COVID-19.

В Запорізькій області з 25 жовтня посилюються карантинні обмеження на перевезення пасажирів по регіону – такі ж, які зараз діють на міжобласних рейсах.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності