Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Трафунки: надзвичайні новини та кримінал

Вірус Covid-19 надзвичайно швидко мутує, які це матиме наслідки

Американські та британські дослідники виявили сотні мутацій вірусу, який викликає захворювання Covid-19.

Але ще ніхто не встановив, що це буде означати для поширення вірусу серед людей та наскільки ефективною може бути вакцина.

Немає нічого дивного в тому, що віруси мутують. Питання полягає в тому, які з цих мутацій насправді можуть зробити захворювання більш тяжким та заразним.

Попереднє дослідження у США показало, що одна конкретна мутація – D614G – стає домінуючою і може зробити захворювання більш заразним.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Результати цього дослідження ще не перевірили інші науковці і його офіційно не публікували.

Дослідники з Національної лабораторії Лос Аламос в штаті Нью-Мексико відстежують зміну “шипа”, який надає вірусу його виразної особливої форми. Для дослідження вони використовують базу даних Global Initiative on Sharing All Influenza Data (GISAID).

Дослідницька група проаналізувала дані з Британії щодо хворих на коронавірус у Шеффілді. Хоча вчені виявили, що люди з такою мутацією вірусу, схоже, мають більшу кількість коронавірусу у своїх зразках, науковці не знайшли доказів того, що ці люди хворіли тяжче або довше перебували в лікарні.

Ще одне дослідження Університетського коледжу Лондона (UCL) виявило 198 повторюваних мутацій вірусу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Один з його авторів, професор Франсуа Баллу, повідомив: “Мутації самі по собі не є поганою річчю, і немає нічого, що дозволяє припустити, що SARS-CoV-2 мутує швидше або повільніше, ніж очікувалося”.

“Поки що ми не можемо сказати, чи стає SARS-CoV-2 більш або менш смертельним та заразним”, – додав науковець.

У дослідженні з Університету Глазго, в якому також аналізували мутації, наголошується, що ці зміни не дорівнюють різним штамам вірусу. Науковці зробили висновок, що наразі циркулює лише один тип вірусу.

Моніторинг невеликих змін у структурі вірусу важливий для розробки вакцин.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Наприклад, вірус грипу мутує так швидко, що щороку доводиться коригувати вакцину, аби справлятися зі специфічним штамом, який циркулює.

Багато вакцин Covid-19, які зараз розробляють, націлюють на характерні “шипи” вірусу.

Ідея полягає в тому, що отримання організмом вміння розпізнавати цей унікальний “шип” допоможе йому боротися з усім вірусом. Але якщо цей “шип” зміниться, розроблена таким чином вакцина може стати менш ефективною.

Наразі все це – теоретично. Вчені поки не мають достатньо інформації, щоб сказати, що означатимуть зміни геному вірусу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Докторка Люсі ван Дорп, співавторка дослідження Університетського коледжу Лондона, заявила, що можливість аналізу великої кількості вірусних геномів може бути “неоціненною для зусиль з розробки ліків”.

Кількість переглядів: 276 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності