Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ЖІНОК із 1 жовтня, що відомо

Із жовтня набирає чинності закон щодо взяття жінок на військовий облік: українки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних. Це не мобілізація: як пояснили у ЗСУ, такий крок потрібен для узагальнення даних про резерв фахівців медичної сфери. 

Військовий облік з 1 жовтня: кому з жінок потрібно буде піти до ТЦК

З 1 жовтня мають стати на військовий облік жінки-медики віком від 18 до 60 років. Це стосується лікарів, медсестр, акушерок, стоматологів, фармацевтів. Спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.

«Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу або залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Такі жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками. Тобто законодавство не розрізняє військовозобов’язаних жінок та чоловіків», – пояснили у ЗСУ.

Зазначимо, що в Україні передбачено відповідальність за ухилення від взяття на військовий облік: під час воєнного стану за це загрожує штраф від 850 до 1700 грн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, що у жінок, чиї спеціальності, споріднені з військово-обліковими, є можливість стати на військовий облік добровільно.

Які документи потрібні для постановки на військовий облік

Щоб стати на військовий облік жінки-медики мають прийти до ТЦК із такими документами:

  • заява про взяття на облік;
  • паспорт чи ID-карта;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка щодо роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотографії 3х4.

Також потрібно пройти медичну комісію, щоб визначити придатність чи непридатність до військової служби: хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог, гінеколог.

Військовий облік для вагітних та матерів

Вагітні жінки-медики і ті, хто має дітей, також мають прийти до ТЦК. Вагітні жінки визнаються непридатними до служби незалежно від терміну.

Матері отримують право на відстрочку, якщо виховують дітей самостійно, мають трьох та більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо чоловік уже служить у ЗСУ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Чи зможуть жінки виїжджати за кордон після постановки на військовий облік

Новину про те, що жінкам, які стануть на військовий облік, з жовтня заборонять виїзд за кордон, поширив народний депутат Федір Веніславський. «Якщо вони стоятимуть на обліку, то набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у порядку, встановленому для військовозобов’язаних. Тобто, якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд, тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо ні – тоді вони, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду», – заявив він.

Але згодом Веніславський спростував свої ж слова: він сказав, що обмеження на виїзд із країни стосуватимуться лише мобілізованих до армії жінок.

У Державній прикордонній службі наголосили, що виїзд за кордон для жінок-медиків не обмежений – відповідне рішення має ухвалювати Кабмін. Поки що ж обмеження діють лише для чоловіків призовного віку та чиновників.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності