Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Внутрішньопереміщені медики зможуть отримувати зарплату за…

Внутрішньо переміщені медичні працівники можуть отримувати заробітну плату за основним місцем роботи

Через збройну агресію росії та/або окупацію територій багато медиків змушені виїжджати до більш безпечних регіонів України та шукати інше місце роботи. Відтак, Міністерство охорони здоров’я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів країни для надання медичних послуг населенню.

Таке тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».

Відповідно, медичний працівник, який отримав довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, може звернутися до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій. Після чого, з урахуванням його спеціальності та кваліфікації, він буде направлений до того закладу охорони здоров’я, де є потреба у таких кадрах.

Важливо, що облік робочого часу медичного працівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані направляються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Виїхати на роботу до іншого закладу охорони здоров’я медик може з дозволу головного лікаря та військової адміністрації.

Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я регіонів МОЗ здійснює через систему MedData.

Щотижня відповідальні особи закладів охорони здоров’я подають до цієї системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, як-от:

  • зараховані на основне місце роботи;
  • зараховані за сумісництвом;
  • виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Інформація щодо наявності вакантних місць медичних працівників подається закладами охорони здоров’я до департаментів охорони здоров’я обласних військових адміністрацій. Ті далі інформують внутрішньо переміщених медичних працівників щодо наявних вакансій та здійснюють загальну координацію процесу їх працевлаштування на території відповідних регіонів.

Наразі жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Станом на сьогодні, можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 3 582 внутрішньо переміщені медичні працівники.

Серед них: 1 766 лікарів, 1181 фахівець (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти), 635 санітарних та технічних працівників.

Загалом найбільше працевлаштованих працівників охорони здоров’я, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстровано у Дніпропетровській області – 472, Харківській області – 356, Полтавській області – 323, Львівській області – 313 осіб.

Нагадуємо, що під час працевлаштування на роботу в інший заклад охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників порядок такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медики подають стандартний пакет документів. 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності