Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

ВПЕРШЕ людині пересадили генетично модифіковане серце свині, – тому декотрі релігії забороняють їх їсти?

Американські хірурги здійснили першу у світі експериментальну операцію, під час якої пацієнту пересадили генетично модифіковане серце свині. Лікарі кажуть, що це єдиний шанс Девіда Беннета на виживання – без пересадки на нього чекала б неминуча смерть.

За словами хірургів, операцію Беннету робили сім годин, і зараз його стан залишається хорошим.

ФОТО: семигодинна операція

“Для мене вибір був між смертю та цією пересадкою, – сказав 57-річний Беннет напередодні операції. – Я розумію, що подальша моя доля абсолютно невідома, але для мене це останній шанс”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Фахівці з медичного центру Університету Меріленду отримали від влади спеціальний дозвіл на операцію. Вони пояснили, що без неї пацієнт помре. Чи увінчається пересадка успіхом, досі остаточно не зрозуміло.

Для хірургів операція стала результатом багаторічних досліджень. Вони сподіваються, що їхній успіх допоможе порятунку життів багатьох людей по всьому світу. У своїй заяві Університет Меріленду цитує хірурга Бартлі Гріффіта, за словами якого операція покликана “наблизити вирішення кризи з нестачею донорських органів”.

ФОТО: хірург зі своїм пацієнтом, січень 2022 року

За даними сайту OrganDonor.gov, тільки в США на пересадки донорських органів чекають близько 100 тис. людей, і 17 пацієнтів щодня помирають через нестачу цих органів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Генетична модифікація

Вчені вже давно обговорюють можливість трансплантації органів тварин людям, тобто ксенотрансплантацію. У кардіохірургії вже повсюдно використовують пересадку людині деяких частин свинячого серця, зокрема серцевих клапанів.

У жовтні 2021 року хірурги в Нью-Йорку повідомили, що провели успішну пересадку людині свинячої нирки: на той момент це була найскладніша така операція в історії. Однак в пацієнта, якому пересадили цю нирку, настала смерть головного мозку, і надій на його одужання не було.

Разом з тим Беннет сподівається, що тепер він зможе продовжити звичайне життя. До операції він протягом шести тижнів був прикутий до лікарняного ліжка через смертельне серцеве захворювання. Він жив лише завдяки медичній апаратурі.

“Дуже хочу встати з ліжка, коли прийду до тями”, – сказав він минулого тижня.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як розвиватимуться події після операції, наразі невідомо. AFP передає, що тварина, серце якої використовували для пересадки, була генетично модифікованою: вченим довелося позбутися гена, який міг викликати відторгнення пересадженого органу.

Як каже Гріффіт, зараз лікарі “діють з усією обережністю” та уважно стежать за станом пацієнта.

Син Беннета повідомив в інтерв’ю AP, що зараз їхня сім’я “занурена в невідомість”.

“Він розуміє, наскільки велике значення того, що зробили, усвідомлює, яке це велике досягнення”, – сказав він про свого батька.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Цікаво:

Щодо того, що свинина в іудаїзмі не є кошерною та ісламі не є халяльною їжею і заборонена до вжитку, то, як доводять сучасні ізраїльські історики і археологи, євреї періоду Першого Храму (Х-VI ст. до н.е.), тобто до вавилонського полону, таки розводили вдома свиней і споживали їх у їжу, хоч сало звісно в тих кліматичних умовах швидко псується. А вже в записах ІІІ-ІІ ст. до. н.е. з’являються перші письмові заборони на споживання свинини. Щодо ж ісламу, то ця релігія базується саме на іудаїзмі та християнстві, і народжена недалеко цих жарких краях…

Кількість переглядів: 19,503 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності