Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

ВР: про відстрочку для студентів, педагогів, строковиків та родичів людей з інвалідністю і… демобілізацію

У Верховні Раді розповіли деталі можливих змін щодо мобілізації в Україні.

Йдеться, зокрема, про відстрочку для студентів, педагогів, строковиків та родичів людей з інвалідністю а також про демобілізацію, – інформація від першого заступника голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка.

Отже, найближчим часом пропонується:

    • встановлення відпустки терміном 90 днів з оплатою грошового забезпечення для осіб, які повернулися з полону (у тому числі унормування, які документи повинен мати військовослужбовець або військовозобов’язаний під час проходження ВЛК чи лікування після поранення, а що має забезпечити держава через ВЛК);
    • встановлення права на звільнення з військової служби осіб без громадянства або іноземців;
    • встановлення права на звільнення з військової служби осіб, що мають інвалідність першої, другої групи;
    • встановлення права на звільнення з військової служби або демобілізацію жінок-курсантів, які достроково розірвали контракт.

За словами Михайла Цимбалюка, законопроектом також планується врегулювати право на відстрочку педагогів та викладачів вищої професійної освіти, а також студентів, які здобувають вищу освіту.

Планується й надати право на демобілізацію строковиків: «Це дуже важливе питання. До того ж, вони всі без виключення уже відслужили законом терміни.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Через те ми передбачаємо, що після змін в законодавстві, Верховний головнокомандувач повинен буде підписати закон про демобілізацію і всі ці особи, вони будуть демобілізовані», – наголосив Цимбалюк.

На обговорення винесено й питання, як мінімізувати кількість тих, хто доглядає осіб з першою та другою групами інвалідності.

Раніш у Міністерстві оборони України повідомили про спрощення проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців.

Щодо держави-агресора, то там вже вдаються до набору до штурмових загонів жінок.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності