Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

Втрачений цвях, яким розп’яли Ісуса Христа, знайдено (фото)

У середньовічному монастирі міста Мілевсько у Чехії зафіксували шокуючу знадіхку. Археологи виявили частину цвяха з хреста, на якому розіп’яли Ісуса Христа.

Групою вчених керував Іржі Шінделарж. Вони збирали дані для створення цифрової 3D-моделі церкви Святого Джайлза, повідомило видання iDNES.cz.

Науковці знайшли нішу, яка вела у таємний коридор, довжина якого 6 метрів. Вони розпочали вивчати приміщення.

Коли територію ретельно вивчили, то побачили недоступну невелику порожнину.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Вчені витягнули з порожнини залишки старого ящика. Він був прикрашений золотом і сріблом. На кришці скриньки була масивна золота пластина з хрестом і буквами “IR”.

Дослідники пояснили, що ці букви – абревіатура від латинського Jesus Rex, тобто Ісус Цар. Коли ящик відкрили, то побачили шматок залізного цвяха. Його довжина – 6 дюймів. На ньому вигнутий золотий хрест.

Найімовірніше, цвях сховали люди, які були впевнені, що він був частиною однієї з реліквій, пов’язаних зі стражданнями Ісуса Христа.

За словами археологів, цвях – надзвичайно важливе відкриття у науці та християнській релігії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Знахідкою відразу ж зацікавилися ієрархи католицької церкви. Її культурну та історичну вартість неможливо переоцінити, – сказав Шінделарж.

Учені продовжать досліджувати монастир. Припустили, монастир можуть оголосити культурним надбанням Чехії.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності