Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Видатки на лікування пацієнтів з COVID-19 скоротять у десятеро, – НСЗУ

Національна служба здоров’я України прогнозує десятикратне скорочення видатків на лікування пацієнтів з COVID-19, а також відмову від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами.

Про це НСЗУ повідомила на своїй фейсбук-сторінці у контексті проекту державного бюджету на 2021 рік. В дописі зазначається, що з загального бюджету на Програму медичних гарантій обсягом 123 мільярди гривень, на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн.

Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами”, – йдеться в повідомленні НСЗУ.

 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Крім того в Національній службі повідомляють, що наявний проект бюджету змусить медиків зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку.

У Національній службі зазначають, що “аби подолати пандемію, потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню. Найбільш надійний метод – це вакцинація. У бюджеті обсягом 123 млрд у Програмі медичних гарантій 2021 не достатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини на ще багатьох країн уже готуються до масштабного проекту вакцинації. І з боку України буде відповідальним та виваженим кроком – виділити на це кошти та забезпечити громадян захистом від хвороби”.

Також в Службі зазначають, що бюджет у 123 млрд не дозволить НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги. А це – якраз про зміни на краще, які має відчути пацієнт: сімейні лікарі краще надають допомогу, екстренка швидко везе пацієнта саме туди, де його можуть врятувати. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання – серед лідерів в причинах смертності в Україні.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності