Затриманий за запитом Інтерполу у Дніпрі кілер, який у Софії розстріляв ветерана болгарських спецслужб з гранатомету, виявився українцем…
Напередодні у Дніпрі затримали підозрюваного в замаху на екс-співробітника спецслужб Болгарії. Як повідомляє “Обоз” з посиланням на власні джерела в Нацполіції ,йдеться про одного з трьох українців, яких у 2016 році Болгарія оголосила в міжнародний розшук.
У жовтні 2015 року в столиці Болгарії прогримів вибух. В одному з центральних кварталів із ручних протитанкових гранатометів обстріляли броньований автомобіль Олексія Петрова. Однак кілерам не вдалося досягти своєї мети – Петров вижив.
За інформацією, пізніше озвученою слідчими, ці гранатомети були виготовлені в Болгарії для російської армії і відправлені в РФ.
Замах на Олексія Петрова трапився в жовтні 2015 року в Софії
Об’єктом замаху був Олексій Петров – бізнесмен, колишній співробітник Державного агентства національної безпеки (ДАНС) Болгарії.
Він був основним обвинуваченим у знаковій справі “Восьминіг”. Петрова звинувачували в організації великої злочинної групи, пов’язаної з вимаганням, силовим стягненням боргів, відмиванням грошей, розкраданням коштів із держбюджету, ухиленням від сплати податків та іншої злочинної діяльностї. У 2018 році, після восьми років розслідування і судового процесу, суд виправдав Петрова за всіма статтями.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Перше місце за рівнем злочинності у Європі посіла Україна, – пишаємося?
Бізнесмен оголосив нагороду за інформацію про замах на нього – 100 тисяч доларів. Двоє свідків, які надали інформацію про кілерів, були включені в програму захисту свідків.
Через деякий час болгарські правоохоронці вийшли на групу українців. з’ясувалося, що за допомогою Романа Логвиненка на територію Болгарії приїхали ще троє громадян України – це Євген Балков, Артем Темпінський і Максим Чорний. Як повідомлялося, Логвиненка цікавили їх військові навички.
Протягом півтора років до замаху на Петрова група стежила за бізнесменом, вивчала його звички і те, як організовано його охорону. Пізніше заступник генпрокурора Борислав Сарафов заявив, що злочин такого масштабу, вчинений з настільки ретельною підготовкою і з такою майстерністю, ще ніколи не розкривалося в новітній історії Болгарії. А життя Петрова врятував броньований Mercedes і той факт, що удар припав на праву передню раму автомобіля і граната не ввійшла в транспортний засіб.
Роман Логвиненко був затриманий на прикордонному мосту через Дунай, коли він збирався повернутися з Румунії на територію Болгарії.
У Логвиненка, за інформацією місцевих правоохоронців, було оформлене в Болгарії посвідчення особи, він жив у Пловдиві і керував фірмою, що експортує сільгоспобладнання в Україну.
Трьом співучасникам Логвиненка вдалося сховатися. Вони, за інформацією болгарських правоохоронців, відразу після замаху на Петрова залишили країну.
Звинувачення українцям пред’явили заочно, на них був розісланий “червоний циркуляр” Інтерполу. За інформацією Organized Crime and Corruption Reporting Project, дані про них також занесли в інформаційну базу країн Шенгенської зони – так звану Шенгенську інформаційну систему (The Schengen Information System).
6 серпня 2020 р. у Дніпрі українськими правоохоронцями був затриманий один із розшукуваних. За інформацією джерел, це 35-річний Максим Чорний.
Як повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіціі України, в автомобілі затриманого була зброя, боєприпаси і документи на ім’я іншої особи, але з фотографією зловмисника. Походження і підстави отримання вилучених документів будуть встановлюватися правоохоронцями.
На даний момент тривають слідчі дії. Встановлюється, чи причетний чоловік до тяжких злочинів на території України. Інформацію про те, що розшукуваний затриманий, вже передали в Інтерпол.