ФОТО: із соцмереж
Все що треба знати про намальовані цифри так званого “Зе “опитування”, що проводилося 25 жовтня – це мати знання з числення на рівні 3 класу середньої школи (тепер “ліцеїв”, – ред.), – пишуть українці у соцмережах. І ось чому:
Так «слуги народу» презентували так звані перші«результати» цього опитування уже після опрацювання 74% анкет.
Ось що з цього вийшло:
А ось результат після опрацювання 100%:
За результатами екзит-полу соцгрупи “Рейтинг”, право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% тих, хто брав участь у місцевих виборах і в опитуванні, ініційованому Президентом.
Про це повідомив директор соцгрупи “Рейтинг” Олексій Антипович, презентуючи на пресконференції підсумки екзитполу.
«Право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти. Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брав участі в опитуванні Президента – 56% підтримують її, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти», – йдеться у дослідженні.
Згідно з екзит-полом, легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю тяжкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні Президента, – 52% підтримують її, 28% – не підтримують, 20% – не змогли відповісти.
За даними “Рейтингу”, ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь тільки у виборах, 63% підтримують її, 21% – не підтримують, 16% – не визначилися.
При цьому ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися. Серед тих, хто брав участь лише у виборах, – 33% підтримують її, 39% – не підтримують, 28% – не визначилися, зазначають соціологи.
Водночас скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь лише у виборах, – 81% підтримують її, 7% – не підтримують, 13% – не визначилися, інформують дослідники.
Серед дільниць, які охопило дослідження групи «Рейтинг», на 69% дільниць проводилось опитування, ініційоване Президентом. На тих дільницях, де опитування не проводилось, більшість (67%) відповіла, що взяли б участь у ньому, якби воно проводилось.
Загалом, за даними “Рейтингу”, в опитуванні “5 запитань від Президента” найактивніше брали участь виборці партії «Слуга народу» (63% – брали, 37% – ні), а найменше – виборці партії «Європейська солідарність» (27% – брали участь, 73% – ні).
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 13 жовтня у відеозверненні анонсував, що 25 жовтня, крім місцевих виборів, відбудеться всенародне опитування.
Українцям запропонували дати відповідь на п’ять запитань, які стосуються запровадження довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах, створення на Донбасі вільної економічної зони, скорочення кількості депутатів у Верховній Раді до 300, легалізацію медичного канабісу та порушення на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.
***
Слід зазначити, що на багатьох дільницях спостерігачі, кандидати і представники штабів намагалися перешкодити президентському соцопитуванню, використовуючи при цьому норми чинного законодавства та викликаючи на місце представників поліції, як це, для прикладу, зробили у Надвірній та Львові:
У Львові громадяни викликають поліцію, щоб з’ясувати хто проводить опитування біля виборчих дільниць, оскільки особи, як перебувають біля дільницьз анкетами для опитування, не можуть пояснити кого представляють.
Про це повідомляється у соцмережах.
«Невідома особа проводить якусь діяльність біля виборчої дільниці. На вимогу пред’явити документи і зареєструватись, категорично відмовляється. Таке цинічне порушення виборчого законодавства та прихована агітація переходять вже всі межі розумного», – написав на своїй сторінці у ФБ Богдан Рабешко, який перебував біля школи 90 міста Львова. Він також оприлюднив світлини з місця події:
А ос, що із цього приводу на своїй сторінці написав Юрій Бутусов, юридично обґрунтувавши “незаконність” таких дій з боку Президента та “слуг”:
“Только что партия Слуга народа сама задокументировала свое собственное нарушение статей 51 и 52 Избирательного Кодекса Украины. За несколько часов до выборов Слуга народа объявила, что собирается проводить “общенациональный опрос” Зеленского за свои деньги, и о найме коммерческой структуры, которая будет опрос проводить. Такого не делали ранее ни один президент и ни одна партия. Причем забавно, что Слуги народа пытаются всячески выкрутиться из этой истории – президентский “общенациональный” опрос уже объявили экзит-поллом, и наняли социологическую фирму для его проведения. Руководить “социологией” будет Артем Гагарин – зайдите к нему на страницу, это, оказывается, музыкальный редактор студии Квартал 95. Музыкальный редактор, по его словам, проводит тренинги для “социологов”, и будет отвечать за достоверность социологического опроса, на основании которого президент Украины якобы собирается принимать решения. По словам Гагарина, опрашивающие будут стоять в манишках и с объявлением “5 питань від президента” – это Артем агитацией не считает, хотя такие манишки и надписи – это и есть агитация. Но во-первых, экзит-полл – это опрос про результаты голосования, а не про вопросы, которые входят в программу одной из партий. А во-вторы, экзит-полл проводится без всяких накидок и всяких брендов, и без упоминаний президента, тем более – социологи действуют без рекламы. Так что читайте закон Украины – любые публичные действия партий в день выборов, ЛЮБЫЕ, являются СКРЫТОЙ АГИТАЦИЕЙ на выборах. Делаю скрин статей для тех, кто закон привык не уважать“, – написав Бутусов.