Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Єврокомісар з торгівлі звернувся до Польщі, Угорщини та Словаччини з приводу України, але ті…

Єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав Польщу, Угорщину та Словаччину зняти одностороннє обмеження на імпорт українського зерна, оскільки Європейський Союз уже розробив альтернативні механізми, які допоможуть захистити європейських фермерів від надлишку української продукції.

Домбровскіс під час дебатів у Комітеті агрокультури при Європейському парламенті в понеділок нагадав, що Єврокомісія вже запроваджувала захисні заходи для прифронтових країн під час імпорту переважно сировинних товарів з України, як-от зерно, кукурудза та насіння соняшнику. Згодом ЄК разом з Україною розробила механізм експортного контролю, і він уже успішно функціонує між Україною та Румунією, наводить Інтерфакс-Україна слова посадовця.

«Цей механізм не працює, наприклад, із Польщею, Угорщиною та Словаччиною, оскільки ці країни продовжують застосовувати односторонні обмеження, які, до речі, суперечать і виключній компетенції ЄС у сфері торговельної політики, і вашим зобов’язанням за Угодою про вільну торгівлю з Україною та СОТ», – наголосив Домбровскіс.

Крім того, він зазначив, що Єврокомісія запропонувала запровадити автономні торговельні заходи для країн, які стикаються з негативним впливом на ринок від українського експорту. Йдеться про «чутливі продукти» – яйця, цукор і соняшникову олію, для яких Єврокомісія запропонувала встановити граничну максимальну квоту, що є усередненими даними імпорту за 2022-2023 рр.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Домбровскіс зазначив, що дія «коридорів солідарності» залишається актуальною, незважаючи на відновлення Україною експорту Чорним морем, оскільки він усе ще не досяг довоєнних показників.

Раніш, 9 лютого, польські фермери почали перекривати дороги на знак солідарності з загальноєвропейською акцією протесту.

А напередодні, 11 лютого, польські фермери, які блокують український кордон, почали перегороджувати дороги купами землі та автомобільних шин.

До того ж, учасники блокади вдалися навіть до атак на українські фури.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

 

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності