Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

ЗАКОН ОПУБЛІКОВАНО, – ну, ось і все, ТЦК розв’язали руки…

У офіційному виданні «Голос України» з’явився закон про мобілізацію. Документ набере чинності через місяць із дня, наступного за його оприлюдненням.

Про це повідомляє «Голос України».

Таким чином, новий закон почне діяти вже з 18 травня.

Основні норми закону:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Право на демобілізацію залишиться у людей з інвалідністю та у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).

Через 60 днів з дня набрання чинності законом сі призовники, військовозобов’язані та резервісти мають з’явитись до ТЦК, у ЦНАП або скористатися електронним кабінетом та уточнити дані.

Замість строкової служби – базова військова служба терміном 5 (у мирний час) та 3 (у воєнний час) місяців. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.

З’явиться базова загальновійськова підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У разі укладення першого контракту військовослужбовці мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом за іпотекою.

Чоловіки повинні мати й носити при собі військово-облікові документи та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Уповноважений представник ТЦК або поліцейський під час перевірки документів може здійснювати фото- та відеофіксацію.

Консульські послуги за кордоном – персональні дані в ТЦК необхідно оновити протягом 60 днів. Зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби.

Ті, хто отримав II – III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

Обмежено придатні також мають пройти ВЛК, їм нададуть статус «придатний» або «не придатний»

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби 16 квітня.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Президент України Володимир Зеленський напередодні, 16 квітня, так само підписав важливий законопроєкт про мобілізацію №10449.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності