Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Законність норм про персональні дані розглядатиме конституційний суд на вимогу нардепів

Народні депутати звернулись до Конституційного суду України з проханням визнати неконституційними низку норм законів, які стосуються обробки персональних даних та моніторингу держвиплат.

Про це ідеться у поданні 54 нардепів, яке надійшло до КСУ. Неконституційними вимагають визнати положення у законах «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», «Про банки і банківську діяльність», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та «Про державний реєстр виборців».68ca3249b2bd770cc5cf9e66ddcb0f77

Своє прохання автори подання мотивують необхідністю забезпечити конституційний порядок, верховенство права та свободи людини. Оскільки за Конституцією, право на охорону особистого та сімейного життя забезпечується забороною на збір, збереження, поширення та використання персональних даних без згоди особи.

У листопаді Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроект, який скасовує документ про згоду на обробку персональних даних.

Зазначимо, що у жовтні 2018 року Конституційний суд заборонив Мінфіну збирати персональні дані для верифікації соцвиплат. Водночас КСУ уточнив, що Міністерство може бути наділене повноваженнями з отримання й обробки інформації, що містить персональні дані, лише для досягнення легітимної мети.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У лютому Верховний Суд дозволив віруючій людині подати декларацію у паперовому вигляді. Суд підтримав позицію, що електронний цифровий підпис для віруючої  людини є порушенням права на свободу совісті.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності