Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Знижку на транзит газу Росії запропонував президент Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна запропонувала РФ знижку на транзит газу в Європу через українську ГТС. Знижка буде поширюватися на обсяги природного газу, які перевищують законтрактовані 40 млрд кубометрів в рік.

Знижка на транзит газу, про яку говорив Зеленський, буде доступна усім, хто готовий постачати газ через Україну, зазначила радниця міністра енергетики Олена Зеркаль в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Насправді знижка запропонована всім, хто готовий постачати через Україну газ понад законтрактовані обсяги. І Україна готова надати додаткових обсягів у тих межах, в яких здатна прокачати українська газотранспортна система», — каже радниця міністра енергетики Олена Зеркаль.
Зеркаль уточнила, що зараз обсяги газу в сховищах Європи складають 86% від норми, тоді як у сховищах Газпрому – 25%. «І якщо «Газпром» є свідомий того, що в нього є газ, а це не просто слова, то в них є можливості заповнити свої газові сховища і також забезпечити Європу тим газом, який вони говорили, що готові качати через «Північний потік-2», – додала радник глави Міненерго.
У разі такої знижки «Нафтогазу» доведеться витратити певні кошти, однак ці гроші лишаться в Україні і їх отримає Оператор ГТС. Також Україна розраховує на надання НАК «зелених грантів», які допоможуть Нафтогазу перейти на біопаливо чи створити якісь зелені проекти.

Нагадаємо, російський газовий монополіст «Газпром» з початку цього року тричі зменшував обсяги транзиту газу українською газотранспортною системою.
У вересні 2021 року Газпром бронював лише 4% від додаткових гарантованих транзитних потужностей, що призвело до зменшення обсягів транспортування російського газу через Україну. Загалом у вересні 2021 року транзит природного газу українською ГТС до країн Європи становив 3,257 млрд куб. м.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Росія дала зрозуміти, що не буде поставляти в Європу додаткові обсяги газу, доки ЄС не дасть добро на запуск газопроводу «Північний потік-2».
Україна вважає шантажем заяву президента РФ Володимира Путіна про збільшення постачання газу через «Північний потік-2» у разі схвалення німецького регулятора.

Україна готова запропонувати транспортувати ЄС додатково 55 млрд кубів газу на рік. РНБО доручила НАК «Нафтогаз України» й «Оператору ГТС» визначити спеціальні умови для транспортування цих обсягів.

Кількість переглядів: 20,383 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності