Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

$500 млн. отримав “Нафтогаз” за транзит російського газу у грудні-лютому

За грудень-лютий «Нафтогаз» отримав за транзит російського газу понад 500 млн доларів. Це майже третина доходів держбюджету за один місяць.

Про це написав виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у Facebook.20191105100832

У січні Нафтогаз отримав 239,5 млн дол. за транзит у грудні, а також 175,1 млн дол. передплати за січень та 163,8 млн за лютий. Всього: 578,4 млн дол. Якщо порівняти з доходами держбюджету за січень 2020, то це майже 33% (третина всіх доходів держбюджету!), — виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИУряд обіцяє спростити сплату за газ, а не скасувати оплату транспортування газу

Також Вітренко зазначив, якби був продовжений попередній контракт на транзит газу, то «Нафтогаз» отримав би значно менше грошей, бо раніше «Газпром» сплачував тільки за фактично протранспортовані обсяги, а вони склали лише 46% від законтрактованих. За новим контрактом росіяни платять, навіть якщо не заповнюють трубу газом.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» уклав з російським «Газпромом» контракту на транспортування російського газу через Україну з 2020 року по 2024 рік, а також на мирову угоду з російським монополістом.

Сторони домовилися про підписання 5-річного контракту з можливістю пролонгації ще на 10 років. Мінімальні обсяги прокачування газу складуть 65 млрд м3 в перший рік дії договору, і по 40 млрд м3 у наступні 4 роки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Також «Газпром» погодився сплатити Україні борг за рішенням Стокгольмського арбітражу на загальну суму $2,9 мільярдів. У відповідь «Нафтогаз» відкликає позов проти Газпрому на $12,25 млрд та відмовляється від штрафу в розмірі $7,4 млрд, який на «Газпром» наклав Антимонопольний комітет України.

30 грудня Україна і російський «Газпром» підписали мирову угоду, згідно з яким наша країна відмовляється від штрафу, накладеного Антимонопольним комітетом України на російську компанію в розмірі близько $7,4 млрд.

Кількість переглядів: 1,041 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності