Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила препарат “Молнупіравір” проти Covid-19, який можна приймати вдома, протестувавши його чомусь не на власних громадянах, а на українцях в Івано-Франківську!
Про затвердження ліків повідомило Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних товарів (MHRA) у четвер.
“Молнупіравір” схвалений для застосування у людей з коронавірусом у легкій та середнього ступеня важкості формі принаймні з одним фактором ризику розвитку важкої форми захворювання. До таких факторів ризику належать ожиріння, літній вік (більше 60 років), цукровий діабет або хвороби серця.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Препарат від синдрому після COVID-19 уже тестують в Британії, – бізнесу вакцин вже недостатньо
- МОЗУ дозволив ВИПРОБУВАННЯ франко-британських вакцин проти COVID-19
- Навіщо міністр Ляшко збрехав про мітингарів?..
- Вони не проти вакцинації, вони відстоюютьсвої конституційні права не бути піддослідними
- У МОЗ пояснили, чому медиків немає в списку на обов’язкову вакцинацію
На основі даних клінічних випробувань вдалось з’ясувати, що препарат найбільш ефективний при прийомі на ранніх стадіях інфекції. Тому MHRA рекомендує використовувати його якнайшвидше після позитивного результату тесту на Covid-19 і протягом п’яти днів після появи симптомів.
“Сьогодні історичний день для нашої країни, оскільки Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила противірусний препарат, який можна приймати вдома від Covid-19. Це змінить правила гри для найбільш вразливих та людей з ослабленим імунітетом, які невдовзі зможуть отримати новаторське лікування”, – прокоментував міністр охорони здоров’я Британії Саджид Джавід.
“Молнупіравір” є першим противірусним препаратом від Covid, який можна приймати у вигляді таблеток, а не вводити внутрішньовенно.
Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) наприкінці жовтня почало прискорену процедуру вивчення цього препарату для лікування Covid-19 у дорослих.
Раніше, в експерименті ефективності препарату взяли участь близько 100 франківців. Про це журналістів повідомив керівник відділення клінічних випробувань Центральної міської клінічної лікарні Роман Фіщук.
“Мали набрати 1550 пацієнтів для оцінки даних. Але вони зупинили набір достроково, бо після проміжного аналізу (майже 800 пацієнтів) побачили, що препарат настільки ефективний, що отримали дозвіл від FDA зупинити набір достроково і подаватись на реєстрацію препарату”, – ділиться Фіщук.
Як уточнив журналістам Фіщук, близько 100 хворих на коронавірус франківців – пацієнтів ЦМКЛ, обласної клінічної інфекційної лікарні та фтизіопульмонологічного центру – взяли участь у дослідженні препарату.
Цікаво, що тестування ліків на піддослідних хворих в Івано-Франківську проводять не тільки в ЦМКЛ чи ОКЛ, а й навіть на дітях в ОДКЛ та вагітних пологовому, ось тільки чи завжди піддослідні пацієнти та їх рідні знають, що на них випробовують ліки, які можуть призвести до будь-яких ускладнень чи патологій, і чи завжди вони отримують за це винагороду? Бо в астрономічних винагородах лікарів від фармкомпаній сумніватися не доводиться.
Чи якось це пов’язано, складно гадати, але на Прикарпатті останніми роками спостерігається зріст онкологічних захворювань. Так тепер щорічно в Івано-Франківській області реєструють від 3 800 до 4 000 нових випадків онкологічних захворювань.
Про це повідомив вчора, 4 листопада, Ігор Дмитренко, директор департаменту охорони здоров’я, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
За його словами, у 2020 році на Прикарпатті від раку померло 2 120 осіб.
«На жаль, у кожного четвертого-п’ятого хворого захворювання діагностують на четвертій стадії, інколи застосовують симптоматичне лікування. До 40% випадків захворювань припадає на візуальні локалізації: рак губи, порожнини рота, прямої кишки, шкіри.
Саме ці захворювання повинні активно виявляти на ранніх стадіях», – каже Дмитренко.
Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації, з кожним роком зменшується відсоток виявлених хворих при профілактичних оглядах.
Зокрема, у 2016 році 14,1%, у 2019 році – 13,9%, у 2020 – 7,7% та за дев’ять місяців 2021 року такий показник становить лише 1,3%.
Медичну допомогу хворим надають на базі Прикарпатського клінічного онкологічного центру.
Станом на 1 січня цього року в онкологічному центрі функціонує 230 ліжок.
Ігор Дмитренко стверджує, що у відділеннях за останні роки провели капітальний та поточний ремонти, а також в більшості палат є холодильник та телевізор.
Щорічно стаціонарне лікування отримують понад 8 тисяч хворих.