Чимало громад ПЦУ по ще минулого року повернулися до святкування Різдва Христового 25 грудня ще минулого 2021 року, а цього року ПЦУ навіть виявила готовність повсемісно перейти до святкувань за Григоріанським календарем, як це, скажімо, робить Вселенський Патріарх і майже усі православні церкви світу. Але, виглядає на те, що нерішучість УГКЦ з цього приводу, стримала ПЦУ, яка хоч і провадила 24-25 грудня служіння за Різдвяним каноном, святкувати таки ще раз буде Різдво 7 січня…
Але вагання церковних ієрархів не завадили вчора воякам ЗСУ на фронті, які боронять Україну від московської орди, мати власну Святу Вечерю…
Попри те громада ПЦУ села Криворівня на Верховинщині вирішила не лише перейти на святкування Різдва 25 грудня, але й звернулася до церковної ієрархії з проханням дозволити повністю перейти на новоюліянський (він фактично збігається з григоріянським) календар у церковному житті.
ФОТО: Різдво у Криворівні 25 грудня 2022 р. Б., фото із відкритих джерел
Цьогоріч громада древнього гуцульського села Криворівні на Прикарпатті одностайно зробила рішучий крок – Різдво тут відзначатимуть разом з усім світом 25 грудня. Отець Іван Рибарук, настоятель місцевої церкви Різдва Пресвятої Богородиці, в інтерв’ю журналістам сказав: “7 січня – це окупація нашого мозку, нашої душі, яка триває вже дуже багато часу. Настав час деокупації“.
ФОТО: парох Криворівні отець Іван Рибарук, ПЦУ, біля своєї Церкви на Різдво 25 грудня 2022 р. Б.
Відтак 24 грудня мешканці Криворівні вперше матимуть святу вечерю, а наступного дня після різдвяного богослужіння проведуть знамениту гуцульську коляду. Подивитися на це традиційне дійство в село приїжджають з усіх куточків України. Чоловіки в гуцульських народних строях, з бартками, трембітами і скрипками 9 разів колом обходять церкву, співаючи коляди.
ФОТО: веселка над Церквою у Криворівні на Різдво 25 грудня 2022 р. Б.
Цікаво, що Івано-Франківську, місті, де на 200 тис. населення понад 50 церков та капличок (більшість з яких УГКЦ), 25 грудня відвідати різдвяну Літургію можна буде лише у двох храмах міста: це костел РКЦ Христа Царя (Вовчинецька, 92) та парафія Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця УГКЦ (Ленкавського, 17), де, до слова, громада не стала чекати на рішення правлячої верхівки УГКЦ та самостійно ще 8 років тому(у 2014 році із початком чергової російсько-української війни) вирішила святкувати Різдво із цілим Світом, а не кацапами, які сьогодні продовжують розпинати Україну…
- Більшість помісних православних церков святкують Різдво 25 грудня, – Епіфаній
- УПЦ МП збереже свою назву, – рішення ВСУ поза логікою політгеографії
Юліанський календар застарів як в астрологічному значенні, так і в ментальному, каже настоятель храму отець Ігор Пелехатий.
ФОТО: Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця, УГКЦ, Різдво 25 грудня 2022 р.Б.
“Що ми за люди, що ми за християни? Що ми за українці, коли ворог нас тероризує, гвалтує, вбиває, захоплює наші храми, а ми фанатично тримаємось календаря разом із ним. Нарешті розірвімо ці пута, зруйнуймо цей ментальний міст і йдімо разом з усім світом святкувати всі наші християнські свята. А росіян залишимо святкувати тоді, коли вони собі хочуть”, – каже о. Ігор Пелехатий, УГКЦ.
- У Волинській єпархії ПЦУ ухвалили рішення святкувати Різдво і 25 грудня, і 7 січня
- Як привчити українців святкувати Різдво з усім цивілізованим світом, знали ще у 1941
- Православні у Луцьку довели, що можуть святкувати Різдво із цілим світом 25 грудня
Прихожани підтримали керівництво храму в такому рішенні. Люди кажуть: вже давно хочуть, аби вся українська церква перейшла на новий календар. А поки доводиться святкувати двічі…
P.S. Цікаво, що згідно соцопитування проведеного урядом в ДІЯ стаом на 25 грудня понад 60% українців проголосували за святкування Різдва саме цього дня за григоріанським календарем разом з усім цивілізованим Світом, а не окупантами: