Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Адміністратор каналу “РАДА” Поліна, яка “нєнавідіт українскій язик” і має претензії до Державного прапора України, працює і не знає…

…що кожен третій киянин (33,3%) заявив, що перейшов на українську мову спілкування під час війни, свідчать результати опитування про рівень володіння мешканців української столиці українською мовою, яке вперше провели у застосунку «Київ Цифровий».

«Це свідчить про те, що в сучасних умовах питання утвердження української мови набуває ключового значення і має бути одним із пріоритетних напрямків для міської влади», – повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА) у середу.

Як повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, в опитуванні взяли участь 67 тис 212 городян віком від 14 до 65 років і старше. Серед опитаних 86,3% назвали українську мову рідною, водночас заявили, що вдома українською спілкуються лише 47%, з друзями – 44,4%, на роботі – 60,2%, а під час навчання – 81,4%.

Для 46,5% респондентів звичка стала головною перешкодою, яка найбільше заважає розпочати спілкування українською. А переважна більшість опитаних підтвердила, що україномовне середовище (79,2%) найбільше допомагає розпочати спілкування українською.

За словами Старостенко, отримані дані використовують для створення Концепції утвердження української мови у всіх сферах суспільного життя столиці на 2023-2025 роки. «Місто працює над розробкою Концепції утвердження української мови у всіх сферах суспільного життя Києва… На основі цих досліджень розроблятимемо інструментарій для всіх охочих, щоб покращити знання мови та сформувати україномовне середовище», – сказала вона.

Старостенко додала, що окрім опитування у застосунку «Київ Цифровий» було проведено фокус-групи з городянами різного віку та соціальних груп, під час яких фахівці обговорили різні аспекти використання української мови в Києві.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Під час єдиного Всеукраїнського перепису населення, який пройшов у 2001 році, 72,2% киян назвали українську рідною мовою, а 25,3% – російську. Водночас у ході соціологічного опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у 2017 році, українською вдома розмовляли 30% населення української столиці, російською – 33%, двома мовами – 36%.

Прикро, але серед громадян України залишаються й ті, які, як і загарбники, щиро ненавидять українську мову, як і усе українське, звинувачуючи при цьому україномовне українське населення у своїх “бідах” по початку повномасштабної війни…

Мабуть, саме до таких і відноситься гостьовий адміністратор урядового телеканалу “РАДА” Поліна, яка чомусь ще йдосі залишається працювати на цьому урядовому ЗМІ та не позбавлена українського громадянства, як коментують обурені українці в коментарях, після того, як вона безсоромно заявила на знамаючу її камеру: “Нєнавіжу украінскій язик…і дізайн флаґа моглі би лучьший себе подобрать“.

Працюючи на державному каналі, геть не соромиться відкривати свого чорного рота на державний символ України та українську мову. Враховуючи, якою мовою Поліна плюється на Україну, стає очевидним, дизайн прапору якої країни їй більше до душі. Постає питання: що вона робить на ДЕРЖАВНОМУ телеканалі, що вона взагалі робить в Україні? І таких дурнів настільки багато, що настав час на законодавчому рівні вводити відповідальність за подібні, висловлювання. Ось таке переформатування каналу, ось такі нові курячі обличчя… https://t.co/wf59WvdFRh“, – коментує у мережі цю особу Karlovich Alisa, з якою погоджується, судячи зі статистики фейсбуку, понад 407 тис. інших дописувачів, що переглянули це відео…

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності