Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Дожилися, із Західної Європи у Східну масово тікають заробітчани…

Záhony, 2020. március 30. Európai országokban vendégmunkásként dolgozó, a koronavírus-járvány miatt hazautazó ukrán állampolgárok egy csoportját vezeti fel egy rendõr a záhonyi magyar-ukrán határátkelõhelyre 2020. március 30-án. A határátkelõhelyen nincs gyalogos forgalom, a bérelt és tömegközlekedési eszközökkel eddig eljutott ukrán állampolgárokat Ukrajnából érkezõ buszok szállítják át a határon. MTI/Balázs Attila

Пандемія перевернула міграційні процеси в Європі – мігранти-заробітчани зі Східної Європи, які ще нещодавно масово рушили на захід у пошуках кращого життя, повертаються додому.

Про це пише британський тижневик Economist.

За словами видання, точних цифр ще немає, але в одну тільки Румунію повернулися 1,3 мільйона громадян, а у Болгарію, країну з населенням 7 мільйонів – 500 тисяч. Вперше за багато років кількість людей, що повернулися до Литви, перевищила кількість тих, хто виїхав.

Близько 700 тисяч людей повернулися до рідних країн з Великої Британії, вирішивши, що сидіти в лоХДауні в дорогих містах на кшталт Лондона немає жодного сенсу, зазначає журнал.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

До пандемії еміграція була серйозним викликом для багатьох східноєвропейських країн, наголошує Economist. Нерідко мігрантами ставали молоді, амбітні та ініціативні люди. Населення Литви, наприклад, скоротилося за 30 років майже на мільйон. З Румунії масово виїжджали лікарі та медсестри.

Однак тенденція почала потроху змінюватися ще у “доковідні” часи, пише тижневик. Чимало заробітчан ставляться до міграції як до тимчасового переїзду, плануючи повернутися додому з грошима або новими навичками.

До того ж, за словами експерта з питань міграції Ліама Патуцці, економічний розрив між Заходом і Сходом потроху звужується.

У 2010 році румун, який переїжджав до Італії, отримував у п’ять разів більше. В 2019 – лише у три. А для висококваліфікованих мігрантів різниця ще менша. Якщо додати привілеї – наприклад, звільнення румунських програмістів від податку на доходи – то робота в Бухаресті може стати більш привабливою, ніж робота в Брюсселі“, – пояснює журнал.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Масовий перехід на віддалену роботу теж відіграє роль. Як пише Economist, Греція намагається заохотити повернутися молодь, яка поїхала з країни під час економічної кризи: “Якщо їх не спокусить сонячна погода, то податкові пільги точно допоможуть. Податки для робітників, які переїжджають до країни, можуть зменшити наполовину на перші сім років“.

Втім, як наголошує видання, число тих, хто повертається до Східної Європи, і досі менше, ніж число тих, хто їде. Та й після пандемії потік цілком може піти у зворотному напрямку.

У довгостроковій перспективі, навіть коли різниці у зарплатах не буде, деякі люди все одно шукатимуть пригод в інших країнах. Відкриті кордони в Європі дозволили людям обирати місце проживання, що незмінно призводить до того, що менш привабливі місця втрачають населення. Але ніщо не вічне. Країни можуть ставати привабливішими, а люди можуть раптово змінювати думку щодо омріяного місця проживання“, – резюмує Economist.

Воно й не дивно, – коментують явище реалісти й консерватори, – як із Лондона – старої “столиці хрестоносців”, де мером нині обирають мігранта мусульманина, а у кіно в англійських королев, їхніх придворних та навіть олімпійських богів грають чорношкірі актори, ще раніше не почали тікати заробітчани-європейці, чиї держави відмовилися від ліберальної моди брати на своє утримання дармоїдів-мігрантів з Африки та Азії?..

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 8,952 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності