Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Мутований “британський” коронавірус вже в західних областях України

Новий штам коронавірусу зафіксували на прикордонному з ЄС Закарпатті, каже відомий інфекціоніст Віктор Петров.

Новий штам мутованого коронавірусу COVID-19, про який говорять у Великій Британії, уже в Україні. Зокрема, лікар-інфекціоніст Віктор Петров стверджує, що саме на цю форму коронавірусу перехворів один із його пацієнтів.

Зараз, за його словами, у регіонах, які межують з європейськими країнами, вже можна помітити, що трохи змінюється клінічна картина коронавірусної інфекції, особливо у молодих людей.

Тобто може не бути вже аносмії (втрата чутливості до запахів — ред.), але досить активно розвивається ураження легеневої тканини, хоча все протікає у легкій формі“, — розповів Віктор Петров.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Новий, британський, штам Covid – самий небезпечний ?!

Лікар також розповів про свого пацієнта Миколу. Саме він, стверджує Петров, підчепив новий штам коронавірусу.

Один з таких прикладів — мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України до Чехії й назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Велика Британія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу“, — сказав він.

За словами Віктора Петрова, передовсім варто зазначити, що мутація вірусу відбувається природним чином.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Цей вірус природно мутуватиме дуже активно — точно так само, як вірус гепатиту С або грипу. Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу“, — додав лікар.

Нагадаємо, перший випадок нового штаму COVID-19 виявили у Великій Британії, а відомо про це стало 14 грудня. Уже зафіксовано понад тисячу випадків зараження цим новим штамом.

Служба громадської охорони здоров’я Англії 20 грудня повідомила, що новий варіант коронавірусу в Британії почав стрімко розповсюджуватися ще від середини листопада, а міг з’явитися в країні взагалі ще у вересні 2020 року. Водночас до середини листопада він поширювався досить повільно.

Відомо, що мутований коронавірус “VUI – 202012/01” передається легше, аніж його попередники, втім, немає доказів того, що він збільшує ймовірність важкого перебігу захворювання чи смерті. Дослідження у цьому напрямку тривають.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності