Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

ОБІСРАНІЙ ЦАРИЦІ й не місце в УКРАЇНСЬКІЙ ОДЕСІ, – петиція до Президента набрала голосів

Президент Володимир Зеленський, відповідаючи на відповідну петицію, що набрала більше необхідних 25 тис. голосів, звернувся до міської ради Одеси із проханням розглянути пропозицію про знесення пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ.

“У даному випадку пам’ятник Катерині ІІ (“Засновникам Одеси”) встановлено відповідно до рішення Одеської міської ради від 4 липня 2007 року № 1401-V “Про комплексну реставрацію та благоустрій Катерининської площі м. Одеси з відтворення її історичного вигляду”, – нагадує президент.

З огляду на викладене та з урахуванням норм закону “Про місцеве самоврядування в Україні” Зеленський і звернувся до Одеської міськради з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції чиновників.

Зеленський також наголосив у листі до Одеської міськради на важливості захисту національних інтересів, опрацювання питань щодо “очищення громадського простору від об’єктів та пам’яток, що стосуються російської імперської та радянської спадщини, яка закріплює антиукраїнські наративи”.

Пікантний момент: автор цієї петиції пропонував не просто знесення пам’ятника імператриці, а і встановлення на його місці монументу порно-актора Біллі Геррінґтона, мабуть, натякаючи на відомий розпусний та збочений спосіб життя цієї німкені на російському престолі. Щодо другого пункту в Офісі президента вирішили делікатно промовчати.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ІЗ СУЧАСНОЇ ІСТОРІЇ ДОВКОЛА ПАМ’ЯТНИКА:

Верховний Суд України У 2019 році відмовив громадській організації “Асоціація козацьких товариств “Січ” у задоволенні позову про визнання незаконним рішення Одеської міськради, згідно з яким пам’ятник морякам броненосця “Князь Потьомкін-Таврійський” перенесли на Митну площу, а на площі, яку зараз названо на честь Катерини II, установили пам’ятник “Засновникам міста”.

Верховний Суд України вирішив залишити пам’ятник Катерині II, розташований на Катерининській площі в центрі Одеси. Про це повідомив сьогодні мер міста Геннадій Труханов на апаратній нараді, яку транслювали на YouTube каналі міськради.

“Я дуже радий, що питання вирішено цивілізованим правовим шляхом, напруга спала”, – зазначив він, хоча ці його слова, що личать тільки ватнику, інакше як цинічними не назвеш.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У судовому рішенні, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень 5 квітня, ідеться, що спілка громадських організацій “Асоціація козацьких товариств “Січ” вимагала визнати незаконним рішення міськради, ухвалене у 2007 році, згідно з яким пам’ятник морякам броненосця “Князь Потьомкін-Таврійський” – “Потьомкінцям – нащадки” перенесли на Митну площу і провели реставрацію Катерининської площі. Одним із пунктів реставрації було відновлення пам’ятника “Засновникам міста” на колишньому місці.

Вони мотивували свої вимоги тим, що дії міськради під час відновлення “монархічного” пам’ятника “Засновникам міста” порушують права жителів міста, ідеться у рішенні. Активісти вважають, що в Одесі немає місця пам’ятнику імператриці, яка остаточно ліквідувала Запорізьку Січ і запровадила кріпацтво, але вата цього не розуміє.

Згідно з матеріалами справи, у 2012 році в задоволенні позову громадським організаціям відмовив Приморський суд Одеси, у 2015-му апеляційний суд залишив це рішення без змін. Того самого року Вищий адмінсуд передав справу на повторний розгляд і скасував рішення перших двох інстанцій.

У 2017 році Приморський районний суд під час повторного розгляду частково задовольнив позов і визнав незаконним перенесення пам’ятника “Потьомкінцям”. Згодом, у 2018 році, Апеляційний суд Одеси задовольнив апеляцію Одеської міськради на це рішення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Пам’ятник Катерині II було встановлено на Катерининській площі в Одесі в 1900 році. Після революції 1917 року його знесли, рештки бронзових скульптур зберігали у краєзнавчому музеї міста, зазначає “Думская”.

Монумент “Потьомкінцям – нащадки” встановили на його місці в 1965 році, до того часу на постаменті деякий час були бюсти Адама Міцкевича та Карла Маркса, довгий час він був порожнім.

У жовтні 2007 року після реставрації площі пам’ятник “Засновникам Одеси” повернули на колишнє місце.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності