Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Обмежено поверховість у населених пунктах

Нові будівельні норми, підготовлені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, вводять регулювання висотності забудови в залежності від величини населених пунктів.

Про це в Facebook написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. 

“На жаль, все частіше наші міста та села починають втрачати свій існуючий вигляд. Сільська місцевість забудовується та перетворюється на міста, хоча фактично не має достатньої інженерної підготовки для цього. У свою чергу, міста починають все більше нагадувати азіатські кам’яні джунглі.

Щоб цього не було в майбутньому, у розробленому новому ДБН щодо планування та забудови територій ми впроваджуємо ранжування висоти житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та чисельності населення. Роз’яснюю.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
  • в селах з населенням до 1000 осіб – тільки садибна забудова.
  • більше 1000 жителів – можна будувати багатоквартирні будинки до 4-х поверхів (до 12 м).
  • в селищах міського типу – максимум 5-поверхові багатоквартирні будинки (до 15 м).
  • в містах з населенням до 50-ти тисяч – будинки не вище 9 поверхів (до 27 м).

Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування. При цьому параметри висоти визначаються без врахування шатрової покрівлі, якщо вона проектується, а у разі будівництва на складному рельєфі – із врахуванням цокольного поверху.

Такі зміни сприятимуть гармонізації існуючого простору наших міст та сіл і зроблять їх більш комфортними для жителів. Також це дозволить планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, що теж важливо.

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» затверджений і буде опублікований найближчим часом. Вдячний усій команді професіоналів, експертів та громадськості, яка працювала з нами над його розробкою”.

Мабуть, саме тому Президент дозволив в Україні села приєднувати до великих міст, таким чином лобіюючи інтереси великих будівельних компаній?

Підготував Тарас Боднар

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності