Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Перелік професій для обов’язкової вакцинації збільшено знову:

Від сьогоднішнього дня, 9 грудня, в Україні розширено список організацій, чиї працівники мають обов’язково вакцинуватись від COVID-19. До переліку увійшли працівники соціальної сфери, реабілітаційних центрів, «Укрпошти», «Укрзалізниці» та інших важливих для економіки країни підприємств.

Розширено список організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися від коронавірусу. Інакше їх буде відсторонено від роботи. Про це йдеться у наказі Міністерства охорони здоров’я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, який набирає чинності сьогодні, 9 грудня.

Відповідно до нього, обов’язкову вакцинацію мають пройти співробітники:

підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
організацій, які надають соціальні послуги, установи соціального захисту дітей, реабілітаційних установ;
підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави («Укрпошта», «Укрзалізниця» та інші).
Це вже другий перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації. З 8 листопада це правило вже діє для працівників:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
ВУЗів, технікумів, коледжів, шкіл, дитячих садків, інтернатів та закладів післядипломної освіти незалежно від типу та форми власності.

Згідно з наказом, щоб продовжувати ходити на роботу, у працівників має бути один із документів:

довідка про отримання хоча б однієї дози вакцини проти коронавірусу;
сертифікат про повну вакцинацію;
довідка про одужання від COVID-19 (дійсна 3 місяці);
довідка про протипоказання до щеплення.
Співробітники, які не мають жодного з цих документів, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на цей період. При цьому звільняти таких людей є незаконним. Вони зможуть повернутись на своє робоче місце, як тільки зроблять хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу.

Відповідальність за допуск людей робоче місце лежить на керівника підприємства. Якщо під час перевірки буде виявлено, що в установі працюють працівники без щеплення, керівник буде зобов’язаний заплатити штраф – 34 тисячі гривень.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Раніше поліцейські викрили угрупування осіб на Хмельниччині, які підробляли міжнародні сертифікати про вакцинацію від коронавірусу. Клієнтами угруповання були особи, які їхали працювати чи відпочинок зарубіжних країн, але з хотіли вакцинуватися від COVID-19.

Оперативно-розшуковий відділ Чопського прикордонного загону спільно з відділом протидії кіберзлочинам ГУНП у Закарпатській області розкрили угрупування осіб, яка, працюючи у компаніях з працевлаштування громадян України за кордоном, пропонувала послуги з виготовлення підроблених міжнародних сертифікатів щодо вакцинації, ПЛР-полі. До незаконної діяльності було причетно п’ятьох жителів Закарпатської області.

У київському аеропорту Бориспіль співробітниками було виявлено ще 19 підроблених COVID-сертифікатів. На всіх власників порушили кримінальні справи.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності