Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

ПОЛІОМІЄЛІТ підтверджено на Закарпатті, – референс-лабораторія ВООЗ

Про це повідомив головний санлікар України Ігор Кузін за підсумками епідрозслідування після того, як у дитини в Рівненській області виявили поліомієліт.

Раніше на Рівненщині підтвердили поліомієліт в невакцинованої дитини. Тоді ЗМІ повідомляли, що сім’я поліомієліт, відпочивали на Закарпатті.

«Було проведено епідеміологічне розслідування цього випадку, визначено коло контактних осіб, взято на дослідження проби води та ґрунту. Окрема група працювала у Закарпатській області. Там також підтвердили наявність поліовірусу», — розповів він.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кузін додав, що виявлені на Закарпатті зразки перебувають у референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я у Гельсінкі.

Епідрозслідування почали проводити і на Закарпатті, оскільки хвора дитина відвідувала і цей регіон.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років, тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Симптоми поліомієліту в більшості випадків хвороби спочатку протікають непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, що мають різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2?35 діб, частіше 7?14 днів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності