Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Спікер сумнівається, що когось вдасться покарати за Харківські угоди

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не впевнений, що ідею РНБО притягти до відповідальності народних депутатів, які підтримали Харківські угоди в 2010 році, можна реалізувати в повному обсязі.

Про це Разумков сказав на брифінгу, відповідаючи на запитання журналістів

Я добре пам’ятаю Конституцію. Стаття 80 говорить, що, на щастя чи на жаль, народні депутати не несуть відповідальність за свої дії і голосування в стінах Верховної Ради. Навіть сьогодні, коли знята депутатська недоторканність, індемнітет залишається… Тому я не впевнений, що в повному обсязі та ідея, яка була озвучена, може бути реалізована. Але подивимося: суд є суд.

Якщо ми говоримо про інших учасників цього процесу: хто готував ці матеріали, хто пропонував розглянути це питання в стінах ВР, це вже інший аспект. І ті, хто були залучені до цього процесу, вони дійсно можуть понести покарання, якщо вони діяли не в інтересах України, тим паче, якщо вони діяли в інтересах іншої держави“.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Разумков зазначив, що на засіданні РНБО 11 березня він не був присутній у зв’язку з тим, що був у відрядженні в Хмельницькій області, а саме засідання було неочікувано перенесене з п’ятниці на четвер.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони доручила перевірити, чи була державною зрадою ратифікація 236 народними депутатами в 2010 році “Харківських угод”.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Служба безпеки України 12 березня розпочала досудове розслідування.

Передісторія:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
  • У 2010 році тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, яка передбачала, що Україна фактично здає Крим в безстрокову оренду Чорноморському флоту РФ, за що Москва давала Києву 100 доларів знижки на газ.
  • На розгляд парламенту ратифікація “Харківських угод” була винесена 27 квітня 2010-го, і це засідання під головуванням спікера Володимира Литвина стало одним із найскандальніших в українській історії.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності