Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Цукерберг зробив передрікання на нове “карантинне” десятиліття

Рік, що минає, був непростим для всіх. Розмірковуючи про майбутнє, засновник і глава Facebook Марк Цукерберг не обмежується короткостроковими перспективами і дивиться більш широко – на найближче десятиліття.
1
дорогу молодим
У наступні десять років молоде покоління має отримати більший вплив.

«Проект Facebook був задуманий як спосіб дати мільйонам можливість говорити про важливі для них проблеми, але ці зміни ще не вступили в повну силу. Упевнений, що до 2030 року в політиці побільшає молодих людей, і проблемам клімату, освіти та охорони здоров’я буде приділятися більше уваги», – написав Цукерберг на своїй сторінці в Facebook.

Глава соціальної мережі має намір допомагати молоді за допомогою свого благодійного фонду, зокрема, інвестувати в молодих підприємців, вчених, лідерів і в більш індивідуальне навчання.

Він також робить ставку на малий бізнес. У наступному десятилітті він планує створити комерційні та платіжні інструменти, які дозволять будь-якому малому підприємцю отримати доступ до тих технологій, які до цього були доступні лише великим компаніям. Сьогодні його платформа вже допомагає більш ніж 140 млн підприємствам досягати своїх споживачів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На його думку, якщо будь-хто зможе продавати продукти через Instagram, спілкуватися і підтримувати клієнтів через Messenger і переводити гроші в іншу країну через WhatsApp, то це створить колосальні можливості в усьому світі.

2
Інтернет врятує світ
Інтернет дав людям «суперсилу» – бути на зв’язку з будь-якої точки планети, а також забезпечив людині незалежність. В даний час глава Facebook запускає масштабний проект, реалізація якого дозволить людям з усього світу протягом п’яти років отримати до нього доступ.

«Інтернет врятує від злиднів 160 млн чоловік, від безробіття – 140 млн чоловік», – заявив Цукерберг з трибуни Генасамблеї ООН.

На думку мільярдера, Всесвітня мережа якнайкраще вписується в програму розвитку ООН, бо дає змогу людям дистанційно знаходити роботу і здобувати освіту.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Що стосується регулювання в інтернеті, на своїй сторінці в Facebook Цукерберг написав, що великим компаніям часто доводиться лавірувати між свободою слова і безпекою, між правом на приватне життя і охороною правопорядку. Для вирішення цих проблем він очікує в найближчі роки від влади демократичних держав чітких рішень щодо виборів, захисту приватності і боротьби з небажаним контентом (цензура, – ред.). Все більшу значимість також набуватимуть незалежні органи, за допомогою яких суспільство саме зможе вирішувати конфліктні ситуації.

3
Майбутнє за удаленку
«Вважаю, в найближчі п’ять-десять років половина наших співробітників зможуть працювати віддалено, але ми збираємося досягати цього поступово», – написав мільярдер на своїй сторінці в Facebook.

У період пандемії коронавіруса в компанії Facebook провели опитування серед співробітників про те, що вони думають про роботу з дому. Більше половини відповіли, що вони щонайменше настільки ж продуктивні, як і в офісі. Близько 40% співробітників висловили зацікавленість в віддаленій роботі на повну ставку. Однак більше 50% хочуть повернутися в офіс якомога швидше. З тих, хто хоче працювати віддалено, близько 75% заявили, що хочуть переїхати.

При цьому, як зазначає Цукерберг, “віддаленка” безперечно має не тільки райдужні перспективи. Наприклад, під час самоізоляції батькам було важко, тому що їх дітям довелося замість школи сидіти вдома. Одиноким людям, у яких спілкування з колегами – єдина віддушина, теж нелегко. Коли немає чіткої межі між роботою та домом, намацати правильний баланс між роботою та особистим життям буває дуже складно.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Мене турбує, що між співробітниками, особливо новоприбулими, ослаблені соціальні зв’язки. Коли всі роз’єднані, є питання і по творчому процесу. Не сумніваюся, що більшість з нас дійсно хотіли б побачити один одного вживу якомога швидше», – пише глава Facebook.

Але у віддаленої роботи є і ряд очевидних переваг. Зокрема, Цукерберг не сумнівається в перспективах віддаленого найму. Практично всі великі компанії шукають кадри в мегаполісах. Таким чином, вони не беруть до виду масу талановитих людей лише тому, що ті живуть за межами великого центру. Широкий доступ до перспективних кадрів зробить компанії, в тому числі Facebook, різноманітнішими в усіх відношеннях.

«Нові можливості за межами великих міст сприятимуть відновленню економіки – особливо якщо віддалений найм освоять більше компаній. Карантин відкрив ці перспективи», – переконаний Цукерберг.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У міру технологічного прогресу частка повністю віддаленої роботи напевно збільшиться в у всіх галузях економіки. Згодом місце розташування буде мати все менший вплив, і люди будуть відчувати себе затребуваними, де б вони не знаходилися. До того ж, скорочення поїздок на роботу благотворно позначиться на навколишньому середовищі.

4

Додаткова реальність зітре нерівності
Цукерберг зазначає, що в попереднє десятиліття найбільший економічний ріст показала технологічна індустрія, і в наступні роки технології продовжать створювати нові можливості.

Головною технологічною платформою 1990-х був настільний персональний комп’ютер, в 2000-х домінувала Всесвітня мережа, а в 2010-х світ завоювали смартфони. Щоразу платформи ставали все більш доступними і природними для взаємодії.

Глава Facebook вважає, що в 2020-х роках смартфон залишиться основним пристроєм для користувачів, але його можливості розширяться за допомогою інструментів доповненої реальності. Поки вони громіздкі і дорогі, але з часом з’являться революційні рішення, які перевизначити відносини користувачів з подібними технологіями.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Це буде повноцінний ефект присутності – відчуття, що ви прямо там, з іншою людиною або в іншому місці. Тоді можна буде повноцінно жити, вчитися і працювати де-небудь в затишному місці з дешевою нерухомістю, і контактувати у віртуальній реальності, нівелюючи будь нерівність», – переконаний Цукерберг.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності