Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Українці масово тікають з України через війну і КРИЗУ

В Україні фіксують нову міграційну хвилю, вона не така потужна, як в перший місяць війни, однак щодня з України виїжджає близько 40 тисяч українців і це більше, ніж в’їжджає – в державі війна, безробіття, зарплати падають, а ціни зростають…

20% українців закордоном кажуть, не повернуться. Принаймні поки війна повністю не скінчиться. За час повномасштабного вторгнення виїхало близько 5 мільйонів українців. В кінці квітня на початку травня перша хвиля біженців призупинилась. І тих, хто повертається було більше тих, хто їде. Однак з середини травня прикордонники фіксують новий сплеск міграційного потоку. І нині кожного дня з України виїздить близько 40 тисяч громадян, переважно до Євросоюзу.

«За даними польських дослідників, середні віки українських біженців – 36 років. Тобто це жінки найбільш працездатного та репродуктивного віку. Яка кількість з них повернеться буде залежати від тривалості війни», – кажуть аналітики.

«Якщо війна закінчиться відносно швидко, ми втратимо приблизно 500 -600 тисяч людей, якщо війна продовжиться, як деякі прогнозують, кілька років, то ці втрати можуть збільшитися до 5 мільйонів», – переконані фахівці.

Такий відтік населення загрожує Україні швидким старінням населення, дефіцитом робочої сили і ще більшим навантаженням на пенсійну систему.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За різними дослідженнями від 50-70% українців, що виїхали мають вищу освіту, володіють хоча б однією іноземною мовою, а також мають конкурентну професію для ЄС. Низка країн вже зараз почала боротьбу за робочі руки українських біженців, особливо полюють на медсестер.

Надія з сином нині живе у Бельгії, їй вже запропонували посаду медсестри лише чекають, коли вона складе мовний іспит. Надія з 6-річним Артемом прожили 45 днів в окупації в селі Андріївка на Київщині. Дім, де вони жили пошкоджений, село зруйноване. Чоловік Надії повернувся з полону, втратив здоров’я і оформлює документи по інвалідності. Їхній дідусь досі в полоні у росіян- це їхня реальність в Україні.

В Бельгії Надя з Артемом має безкоштовне житло на рік. Перспективи роботи, Артем пішов у місцевий садок і вивчає мову. «Ми залишаємось тут, поки в Україні не буде спокійно, там буде видно», – каже жінка.

За опитуваннями 79% українців, які втікали від війни готові повернутися. Однак їх кількість зменшується з кожним наступним місяцем війни.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Фактично українці стали сучасними євреями, яких за часів імперетора Адрана розсіяло усім тодішнім відомим світом, і попри це вони й досі за 2 тисячі років зберегли свою згуртованість, якої так бракує українцям…

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності