Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Виконавча служба примусово виселила МПЦУ із дитсадка в Івано-Франківську

Працівники державної виконавчої служби в Івано-Франківську примусово виселили з будівель колишнього дитсадка по вулиці Чорновола, 6-6Б  єпархію Московської православної церкви в Україні-МПЦУ (раніше УПЦ МП). Споруди перейшли у користування департаменту освіти і науки міської ради — в них планують відновити дитячий садок.

Спершу працівники виконавчої служби у присутності поліції, муніципальної варти та міської аварійно-рятувальної служби виламали замок із дверей та винесли меблі з крамниці на території, де розташована Українська православна церква Московського патріархату.

Звільнити приміщення по вулиці Чорновола, 6-6Б та повернути їх міській раді церкву зобов’язав Верховний Суд України, каже директорка департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради Надія Кедик.

Це не було раптово. Про те, що відбудеться виселення, було відомо ще 13 жовтня 2021 року. Були рішення і документи, які направляла виконавча служба. Вони (єпархія МПЦУ — ред.) мали право добровільно виселитися, забрати всі речі та звільнити приміщення. Оскільки цього не зробили, призначили примусове виконання”, — сказала Надія Кедик.

На території, де розташовані приміщення, планують побудувати дитячий садок, розповідає директор міського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук. За його словами, у 90-х роках XX ст. тут працював ДНЗ №23, що вміщав 100 дітей.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“У центральній частині міста у нас є не так багато освітніх закладів, і дуже важливо, аби будівля на Чорновола повернулася. Зараз триває перший етап, коли є рішення Верховного Суду, працює виконавча служба. Після завершення цього етапу потрібно скласти проєктно-кошторисну документацію, капітально відремонтувати приміщення і надалі вкладати у нього гроші“, — розповів Ігор Максимчук.

Під час того, як представники виконавчої служби виносили речі з крамниці, у церкві священники демонстративно відправляли службу.

Опісля до приміщення крамниці прийшов протоієрей Василь Романюк.

“Ми сьогодні зранку подали клопотання до виконавчої служби, аби відкласти виселення у зв’язку з тим, що громада і єпархія не можуть вивезти речі за дві секунди. Час юридичної боротьби ще не завершений”, — сказав Василь Романюк.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Приміщення церкви було зачинене. Всередині перебували парафіяни та священники, які не реагували на представників виконавчої служби. Коли працівники міської аварійно-рятувальної служби спробували відважити двері, їх відчинили зсередини.

Приміщення церкви було зачинене, всередині перебували парафіяни та священники, які не реагували на представників виконавчої служби

Знімаєте хрести! – Це все буде на ваших сім’ях, на ваших дітях! Пробачте мені, але я вам кажу так, як я це бачу, як ви це робите. Бо можна було б підписати якийсь договір на те, щоб дати спокійно два-три дні вірянам Івано-Франківська, тим самим українцям”, — додав протоєрей Василь Романюк.

Опісля священники та парафіяни почали виносити з приміщення та вантажити в автомобілі ікони та інші речі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як все відбувалося також дивіться у відеосюжеті місцевого телеканалу СуспільнеКарпати:

Нагадаємо про історію боротьби за дані приміщення:

У лютому 2019 року Івано-Франківська міська рада звернулася до обласного Господарського суду з позовом до місцевої Єпархії МПЦУ. У позові вимагали звільнити нежитлові приміщення на вулиці Чорновола, 6-6Б. Перше підготовче засідання відбулося шостого березня.

Восьмого травня 2019 року у суді представники МПЦУ відкликали свій позов щодо приміщень на вулиці Чорновола. Позивалися через скасування договору оренди земельних ділянок.

У жовтні 2019 року Львівський апеляційний господарський суд зобов’язав Єпархію звільнити приміщення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У вересні 2020 року Господарський суд Івано-Франківської області повернув у власність Івано-Франківська приміщення на вулиці Чорновола, 6-6 Б.

Івано-Франківська єпархія МПЦУ подала апеляцію в Господарський суд області, який її не задовольнив, а згодом Західний апеляційний господарський суд у постанові від 14 вересня 2021 року також скасував апеляцію єпархії МПЦУ.

У жовтні 2021 року Верховний Суд України зобов’язав Івано-Франківську єпархію МПЦУ звільнити приміщення на вулиці Чорновола, 6 у Франківську.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності