Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Зарплата в ЗСУ і ТрО різниться залежно від місця проходження служби:

Чому військовослужбовці ЗСУ отримують різну зарплатню, можна зрозуміти, порівнявши відомості Міноборони про структуру виплат армії та інформацію від самих військовослужбовців. В цілому, сьогодні зарплата військових ЗСУ є вищою ніж у багатьох діючих арміях світу, навіть при нинішніх стрибках курсу валют, як ми про це вже писали раніше:

Важливо розуміти, що ТрО підпорядковується ЗСУ – це не окремі структури. Здебільшого ТрО не знаходяться в зоні бойових дій, а тому й отримують меншу оплату. На ділі ж – у ТрО все прирівняно до регулярних бойових бригад.

Щодо грошового забезпечення – тут все прозоро, просто й наперед відомо. Зарплата залежить від конкретної посади, звання, вислуги і т. д, і становить 13-14 тисяч грн, її розмір приблизно однаковий щомісяця.

А от виплата додаткової грошової винагороди (президентської) має нюанси. Алгоритм її оплати:

  •  1000 грн\ день – якщо не беруть участь у боях (30 000\місяць);
  • 3000 грн\ день – якщо беруть безпосередню участь у боях (100 000\місяць).

Суттєво:

оплачують не загалом за місяць, а подобово. Належну вам суму за місяць вираховують по факту – за відбуту кількість днів у тих чи інших умовах.

Відомості подає командир, потім папери попадають у бухгалтерію – можливі затримки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Тому й різнитимуться суми нарахувань. А з боку може здатися, наприклад, що є два тероборонівці, сусіди в мирний час, але другому чомусь більше платять. Кричимо, що несправедливо? Тільки от другий служить у зоні бойових дій, а перший – у Чернівцях.

Але додаткову винагороду не виплачують військовослужбовцям строкової служби (їх на фронті, кажуть, й нема – несуть службу в тилу по своїх частинах).

Оплата здійснюється лише для ЗСУ і ТрО: якщо ви доброволець і офіційно не оформлені – ви НІЧОГО не отримаєте. Тому й важливо перевіряти чи є у тероборонівця підписаний контракт, і коли саме це зроблено.

Аби розібратися, що вам мають виплачувати – прогляньте ваш контракт ТрО: який у вас статус і враховуйте вашу дислокацію – зона бойових дій чи мирна область. Для отримання виплат оформіть рахунок у будь-якому українському банку.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Також можуть бути проблеми з оплатою, якщо відсутній наказ про ваше зарахування до частини та на конкретну посаду. Враховуйте, що бойові накази та розпорядження регулярно змінюються, а якщо ви чи ваш підрозділ там не зазначені – формальних підстав для виплат немає.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності