Резервістів почнуть призивати до лав Збройних сил України з 23 лютого.
Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років – як офіцери, так і рядовий сержантський склад, повідомили в командуванні Сухопутних військ ЗСУ.
- Путіну дали добро на війну! – санкціями їх не злякаєш
- В України залишається право на самооборону після визнання Росією Л/ДНР
- ВОЄННИЙ СТАН президент Зеленський запровадить в Україні…
- ЕВРІКА! – Свободівка у ВР вимагає “воєнного стану” в двох областях…
Згідно з наказом президента, резервісти оперативного резерву повинні самі з’явитися у військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або отримавши повістку для явки до свого ТЦК.
Резервисти першої черги оперативного резерву – військовослужбовці, які звільняються з строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та отримали певну військову облікову спеціальність.
- Екстрене засідання Радбезу РФ і заява ФСБ по “українському” снаряду
- Війна відкладається – Макрон домовився із Путіним про саміт по Україні… замість війни
- Розірвати дипломатичні стосунки з Німеччиною дала привід її посол в Україні своєю провокативною заявою
Якщо резервіст може бути покликаний, йому потрібно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку або ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.
Закон дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу у особливий період без оголошення мобілізації.
Нагадаємо, 22 лютого президент України Володимир Зеленський видав указ про призов резервістів у особливий період. Йдеться виключно про громадян, які віднесені до оперативного резерву. На службу прикличуть ветеранів перших хвиль мобілізації та тих, хто має контракти на службу у резерві.
Раніше Кабінет Міністрів України затвердив порядок організації та здійснення загальновоєнної підготовки українців до національного спротиву.