На восьмому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну на території країни-агресора продовжують працювати 1169 міжнародних компаній, попри те, що багато компаній все ж пішли з росії.
Про це йдеться в дайджесті Київської школи економіки (KSE).
38,4% компаній вже заявили про вихід з ринку, 40,2% залишаються на російському ринку, 17,1% вичікують і тільки 4,3% повністю вийшли.
Скоротили, призупинили або припинили свою діяльність в росії 1612 іноземних компаній. Скоротили поточні угоди та призупинили нові інвестиції 497 брендів. Згорнули російські операції – 1115 компаній, а здійснили вихід з рф тільки 126.
Бренди, що вже повністю вийшли з рф, мали не менше 267 тис.персоналу, $29,3 млрд річного доходу, $12,2 млрд капіталу і $28,7 млрд активів.
У компаніях, які оголосили про повний вихід, працювало 132 тис.осіб. У них було $33,3 млрд річного доходу, $17,8 млрд капіталу і $19,7 млрд активів.
Компанії, що призупинили свою діяльність на російському ринку, мали 216 тис.співробітників, річний дохід у розмірі $57,5 млрд., $30,0 млрд. капіталу і $25,0 млрд. активів.
Найбільша кількість компаній, що залишаються в росії, належать США, Німеччині та Великій Британії.
Серед галузей, в які входить найбільше компаній, що залишаються в росії лідирують FMCG, фінанси та платежі й ІТ.
Нещодавно шведський забудовник Bonava підписав угоду про продаж бізнесу в росії. Угода має завершитися у найближчі півроку.
Японська автомобільна корпорація Nissan Motor, яка є одним із лідерів світового автопрому, у вівторок, 11 жовтня, оголосила про повний вихід із російського ринку та продаж своїх російських активів.
Канадська корпорація IMAX, яка спеціалізується на кінотехнологіях, з 1 червня повністю пішла з російського ринку, але про це стало відомо лише зараз.