Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Китай зацікавлений у довготривалій війні в Україні, – президент Чехії Павел

Президент Чехії Петр Павел вважає, що Китай не може бути посередником між московією та Україною, оскільки зацікавлений у затягуванні війни.

Про це він повідомив в інтерв’ю виданню Politico.

За його словами, Китаю не можна довіряти посередництво, оскільки Пекін хоче ескалації війни — це вигідно йому.

«Я вважаю, що на користь Китаю зберегти статус-кво. Тому що це може підштовхнути московію до низки поступок», — сказав Павел.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Він зазначив, що КНР може отримувати дешеву нафту, газ та інші ресурси від москви в обмін на своє «безмежне» партнерство з кремлем.

«Для Китаю також добре, що Захід, ймовірно, стає дещо слабшим, підтримуючи Україну. Я не думаю, що Китай справді зацікавлений у вирішенні війни в короткі терміни», — заявив чеський лідер.

Глава держави наголосив, що КНР щодня отримує уроки з війни рф проти України, а також уважно стежить за діями московії та реакцією Заходу.

Скандальні заяви посла Китаю у Франції

У п’ятницю, 21 квітня, посол Китаю у Франції Лу Шайє в ефірі французького телеканалу La Chaîne Info назвав Кримський півострів «історично російським» та заявив, що незалежні держави, які утворилися після розпаду СРСР начебто «не мають юридично закріпленого статусу у світі».

У відповідь радник Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що всі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус, «окрім московії, яка обманним шляхом посіла місце в РБ ООН».

У Франції висловили стурбованість резонансною заявою китайського посла в Парижі. І підкреслили, що анексія Криму росією в 2014 році є незаконною з точки зору міжнародного права.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначив, що проросійські заяви Лу Шає є однією з причин недовіри країн Балтії до Китаю.

Водночас, у МЗС Китаю заявили, що Пекін поважає суверенітет усіх колишніх радянських держав.

Тим часом послів Китаю масово викликають до МЗС країн ЄС.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама
Реклама

Популярне за тиждень

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності