Постанова Кабінету міністрів зобов’язує призовників, які досягли 27 років, прибути на призовні дільниці ТЦК та СЗ для проходження медкомісії.
Але тут є казус термінології, хто і доки вважається “призовником”: Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Значить, особи, які досягли віку 27 років, уже не можуть вважатися “призовниками”, а тими, хто 60 років підлягає мобілізації. Тільки ось запрошують то на медкомісію “призовників”, кепкують правознавці і кажуть, що особи, які шойно переступили межу призовного віку потребують якогось терміну і визначення, щоб уникнути юридичної плутатнини…
- Яких українських абітурієнтів європейських ВНЗ не випускатимуть з країни? А що із особами з подвійним громадянством?
- ОСКАРЖЕННЯ до суду наказу прибути до військкомату згідно ПОВІСТКИ, – ВЕРХОВНИЙ СУД
- УКРАЇНЦЕВІ ЗАКОРДОН? – НЕ ПЛАТИ КОМІСАРУ, ЗАПЛАТИ ДЕРЖАВІ !!! 200 тис. застави і дозвіл від “єВідрядження”
Отож, відповідне рішення є у порядку проходження військової-лікарняної комісії призовниками, які досягли 27 років закріплене постановою уряду №92 від 1 лютого 2023 року, яка набрала чинності 2-го лютого.
- ОСОБАМ, ЯКІ МАЮТЬ БРОНЮВАННЯ від мобілізації:
- ТАКІ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ МОБІЛІЗАЦІЇ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ, – зміни у Законі “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
- Що і скільки загрожує ухилянту за неявку до військкомату
В постанові зазначається:
- Під час воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.
- Від моменту введення воєнного стану в районах (містах) утворюються призовні комісії, персональний склад яких та графік їх роботи затверджується начальником військової адміністрації.
- На районні (міські) призовні комісії покладається організація та проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку. Це потрібно для взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних або виключення з військового обліку.
Оповіщення призовників, які досягли 27 років, їх прибуття на призовні дільниці та проведення їхнього медичного огляду буде здійснюватися відповідно до вимог Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Тобто їм будуть розсилати повістки.
- Активісти-грантоїди з донорським фінансуванням отримали БРОНЬ від Уряду…
- Ухилянтам доведеться ховатися й далі, – мобілізацію продовжено
Призовники, яким виповнилося 27 років, мають прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), щоб замінити приписне свідоцтво на військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаних.