Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

МЗС готове спинити російську агресію своїм “трирівневим планом”, – Кулеба

Українське бачення загроз із боку Росії цілком збігається з баченням міжнародних партнерів. Тому Україна та Захід працюють над планом стримування російської агресії.

Росія активно демонструє, що розглядає всі можливі сценарії, включаючи військові. Тому йдеться не про «побоювання», а про цілком реалістичну оцінку загроз. Саме тому у Вашингтоні та Брюсселі я говорив із партнерами вже зовсім не про те, чи є загроза, чи її немає. Ми говорили про конкретні дії та конкретний пакет стримування РФ від військових авантюр та подальших агресивних дій», – розповів журналістам міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Наразі українські дипломати, за словами міністра, цілодобово займаються зміцненням безпеки України, а найголовніше – стримуванням Росії.

«Ми працюємо над тим, щоб консолідувати такий рівень міжнародної підтримки України, щоб у Москви в принципі не було бажання навіть розпочинати будь-які військові авантюри. За підсумками переговорів у Вашингтоні та Брюсселі, я переконаний, що нам це вдається. Партнери готові підтримувати нас не лише словом, а й ділом», – пояснив глава МЗС Кулеба.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За словами Кулеби, Україна разом із міжнародними партнерами працює над комплексним трирівневим планом стримування агресивних дій Росії. Перший рівень – дипломатичний і полягає у тому, щоб партнери робили сильні, своєчасні публічні та непублічні заяви на підтримку України.

«Другий рівень – економічний. Йдеться про нові та болючі економічні обмеження, які можуть бути введені у разі нових агресивних дій Росії. Він повинен мати в собі удари у найболючіші місця, включаючи проект «Північний потік-2», – зазначив він.

А третій рівень, як розповів Міністр, військово-оборонний. Цей рівень стримування полягає у тому, щоб зміцнити обороноздатність України завдяки допомозі партнерів. Зокрема, шляхом надання додаткового озброєння, поглиблення взаємодії у сфері розвідки та підвищення військової присутності у повітрі та на воді у Чорному морі.

«Цей трирівневий пакет стримування наповнюється різними партнерами залежно від їхньої готовності та рішучості. Хтось готовий надавати зброю, хтось готовий розробляти економічні заходи, хтось готовий робити сильні заяви. Всі ці елементи ми цінуємо і підтримка кожного партнера для нас важлива», – резюмував Кулеба.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності