Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Новини з дурдому

Омбудсмен в шоці: найхристиянніший мер примушує до вакцинації звільненнями, – від крайнощів до крайнощів

Свободівський мер Івано-Церківська (Франківська, який так називають через кількість у місті церков та капличок на 1 кв. км і душу населення) продовжує впадати від крайнощів до крайнощів так, що в ситуацію довелося втрутитися омбудсмену. Так найхристиянніший* мер України змусивши відновити уроки релігієзнавства (християнської етики) у міських школах, тепер вирішив запровадити у міській раді примусову вакцинацію, з відповідними наслідками для ухилянтів. А як же світова змова?..

Щоправда омбудсмен Людмила Денисова останнього питання меру не задавала, але все-таки вирішила трішки його пригальмувати.

Так під час моніторингу соціальної мережі Facebook Уповноваженим ВРУ з прав людини було виявлено повідомлення міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа про те, що працівники виконавчого комітету міськради мають бути 100% вакциновані. А в разі відмови від щеплення, за його словами, до них будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу, зокрема, звільнення.

Задля недопущення порушення конституційних прав працівників, за ініціативою омбудсмена було направлено лист до міського голови м. Івано-Франківськ, в якому наголошено на обов’язковості дотримання Конституції та законів України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Про це йдеться на телеграм-канал Офісу омбудсмена України.

Стаття 43 Конституції України гарантує право кожного на працю і захист від незаконного звільнення.

«Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 3018 «Про затвердження Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 24 грудня 2020 року, вакцинацію від коронавірусу визначено як добровільну для всіх груп населення та професійних груп. А Кодексом законів про працю України заборонена будь-яка дискримінація в сфері праці; пряме або непряме обмеження прав працівників, зокрема щодо стану здоров’я, не допускається», – наголосила Людмила Денісова.

Крім того, омбудсмен звернула увагу на те, що в своїй резолюції 2361 (2021) Парламентська Асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і ніхто не може зазнавати політичного, соціального або іншого тиску для її проходження.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Забезпечення права кожного українця на працю перебуває на контролі Уповноваженого.

* алегорія – “християннішими” величностями себе називали усі французькі монархи після того, як їхні іспанські сусіди і конкуренти привласнили собі титул “католичніших” величностей починаючи із королеви Ізабелли Кастільської та її чоловіка короля Фердинанда Арагонського, які звільнили Піренейський півострів від 700-річного арабського володарювання та єресі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності