Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Папа Франциск першим надав право голосу жінці на Синоді єпископів

У Ватикані повідомлено, що Папа Франциск призначив нових заступників секретаря Синоду єпископів.

Ними стали іспанський августиніанець о.Луїс Марін де сан Мартін, на сьогодні — Генеральний асистент Ордену святого Августина, піднесений до гідності титулярного єпископа Суліани, та французька черниця с.Наталі Бекар зі Згромадження Ксаверіанських Сестер-Місіонерок Христа, радниця Генерального секретаріату Синоду єпископів, повідомляє Vatican News.

«Дуже важливим кроком для зміцнення Генерального секретаріату Синоду єпископів і оновленого пориву в прямуванні до синодальної та місіонерської Церкви» назвав ці призначення кардинал Маріо Ґрек, Генеральний секретар Синоду єпископів, коментуючи повідомлення в інтерв’ю для ватиканських медіа. Стосовно призначення сестри Наталі, першої жінки на цій посаді, він зауважив, що це допомагає «конкретним чином нагадати про те, що на синодальній дорозі особливе місце має голос Божого люду, тож фундаментальне значення має шукання способів для сприяння ефективній участі всіх охрещених».

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Мальтійський кардинал нагадав, що під час останніх синодальних зібрань у Ватикані численні отці підкреслювали необхідність того, щоби вся Церква замислилися над місцем і завданням жінок, а Папа Франциск не раз підкреслював важливість того, щоб жінок якомога більше залучати до процесів розпізнавання та прийняття рішень. Зокрема, останніми роками зросла кількість жінок, які брали участь у синодах як експерти та спостерігачі.

«З призначенням сестри Наталі Бекар та її можливістю брати участь із правом голосу двері привідчинено; побачимо далі, які кроки можна буде зробити», — сказав Генеральний секретар Синоду єпископів.

А коментуючи призначення о.Луїса Маріна, кардинал вказав на важливість «не забувати про корені синодального шляху», адже йдеться про мужа з «великим досвідом у супроводі процесів прийняття рішень у спільноті», який є хорошим знавцем Другого Ватиканського Собору.

Ці важливі призначення супроводжуватимуться також новим стилем праці, бо вони «підкреслюють важливість того, щоб шлях синодальної Церкви супроводжувався командою, яка працює разом», тобто «структура і стиль праці Генерального секретаріату також повинні бути синодальними». Йдеться і про залучення мирян до відповідальних процесів, бо є необхідність спробувати «новий стиль синодального лідерства, менш клерикальний».

«Ситуація пандемії ще більше підкреслила, до якої міри важливо прямувати разом як Церква і як суспільство», — зауважив кардинал Ґрек.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Вибір саме синодальності як теми наступного Синоду єпископів у Ватикані підкріплений також різними процесами в цьому напрямку в місцевих Церквах, за якими Генеральний секретаріат слідкує із зацікавленням та з готовністю послужити.

На головному фото: жінка-єпископ англіканської церкви в Канаді повінчала гей-пару

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності