Україна буде вимушена імпортувати робочу силу, а тому частині культурної дипломатії потрібно зосередитися на країнах третього світу.
Про це постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця заявив у виступі на Міжнародному онлайнфорумі культурної дипломатії.
“Я переконаний, що Україна буде вимушена, на превеликий жаль, іти по тих самих стопах, по яких пройшли всі європейські країни, коли мова йшла про економічний розвиток і економічне зростання, – сказав постпред при ООН. – Як би ми не покращували соціальні умови і не підвищували зарплати в Україні, нам доведеться імпортувати робочу силу“.
За словами дипломата, в Україні потрібно створювати “сприятливе культурне середовище“, яке буде з повагою ставитися “до іноземних чужинських культур і традицій“.
“Кислиця і ті, хто за ним стоять, нав’язують нам, на кшталт ліберальної західної Європи, де чужинські зайди сьогодні корінним європейцям насаджують свою “культуру” і релігію, при цьому нищачи християнські храми, гвалтуючи білих жінок, грабуючи магазини та живучи величезними кагалами на державну допомогу, що в рази перевищує мінімальну зарплату в Україні. Зверну увагу на те, що за нещодавніми погромами, влаштованими афроамериканцями у США, які також перекинулися в ЄС, стоїть Джо Байден, кістяк чийого електорату вони становлять разом із купкою білих лібералів. А як пригадуєте, Байден після своєї перемоги на виборах і його друг Джордж Сорос обіцяли суттєво допомогти Україні, тож робіть висновки, панове, до поки можете“, – коментує заяву дипломата політичний аналітик і діяч Тарас Боднар.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- “Бунт ім. Флойда” у США потрібний “Демократам”, – доведено Форестом Ґампом…
- В разі перемоги ліберала Байдена над Трампом віце-президентом США стане темношкіра сенаторка Гарріс
- Аваков закрив справу щодо Байдена…
“З цим у нас велика проблема“, – наголосив він, додавши, що частині української культурної дипломатії потрібно зосередитися не лише “на потребах голосування в Генеральній Асамблеї“, але й на “економічному зростанні” та “тих країнах третього світу, з яких, на жаль, нам доведеться імпортувати робочу силу“.
На думку Кислиці, одним із інструментів культурної дипломатії є освіта іноземних студентів в українських вишах. Також він наголосив на створенні окремих спеціалізованих проєктів.
“Освіта і перебування в Україні під час навчання можне стати тим культурним або шоком, або приємним досвідом, який люди потім з собою везуть по світу“, – пояснив постпред України при ООН.
Водночас він висловив думку про те, що останніми роками освіта іноземних студентів в українських ЗВО стала “комерційним проєктом”.
“ВНЗ, на жаль приділють більше уваги тому, чи вчасно сплачують студенти за освіту, аніж культурній роботі“, – констатував він.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Студент з Африки підробляв альфонсом в Івано-Франківську та торгував “коксом”
Раніше у Міністерстві освіти і науки України нарахували понад 80 тисяч іноземних студентів. Більшість із них навчається в медичних навчальних закладах у Харкові, Вінниці, Дніпрі, Києві та Сумах. Наразі Міносвіти розробляє план, аби вища освіта в Україні ставала ще популярнішою серед іноземців.